Ewa Minge ubierze Miss Szwecji na galę finałową Miss World w Chinach. Tak, Miss Szwecji, a nie Miss Polski. Zaskoczeni?

Kandydatka do tytułu Miss Świata sama zgłosiła się do polskiej projektantki. Minge uczyniła ją oficjalną ambasadorką swojej fundacji Black Butterflies.

Ewa Minge kilka dni temu zamieściła na Instagramie zdjęcie pięknej blondynki. Okazało się, że jest to Miss Szwecji i Skandynawii, Natalia Fogelund . Co łączy polską projektantkę i 21-letnią szwedzką modelkę agencji Elite Model Stockholm? Okazuje się, że bliska współpraca. Otóż Minge mianowała Fogelund oficjalną ambasadorką swojej fundacji charytatywnej Black Butterflies .

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Eva Minge (@eva_minge)

Minge , powołując pod koniec wakacji swoją fundację działającą na rzecz osób walczących z nowotworem, zapewniała, że Black Butterflies będzie miała zasięg międzynarodowy. Współpraca z Miss Szwecji jest tego pierwszym przejawem. Co ciekawe, Natalia Fogelund sama zgłosiła się do Polki, tuż po tym, jak zobaczyła jej kreacje z pokazu Haute Couture , jaki odbył się w lipcu w Paryżu:

Zobacz wideo

Okazuje się, że Miss Szwecji, poza daniem fundacji Minge swojej twarzy, poprosiła też projektantkę o to, by ubrała ją na wybory Miss World . Ta wielka i znana na całym świecie gala odbędzie się już 19 grudnia w Chinach. Fogelund wystąpi na niej w jednej z kreacji z ostatniej kolekcji marki Eva Minge .

Eva Minge Couture jesień-zima 2015 - pokaz w ParyżuEva Minge Couture jesień-zima 2015 - pokaz w Paryżu Alessandro Lucioni Alessandro Lucioni

Zobacz wideo

Zabawne, że już dziś wiemy, kogo na galę ubierze polska projektantka, a ciągle nie wiemy, w co będzie ubrana Miss Polski, 23-letnia Marta Pałucka ... Ale faktem jest, że suknie autorstwa Ewy Minge częściej noszą gwiazdy zagraniczne niż polskie. Minge ubierała już m.in. Cheryl Cole , Kelly Rowland , Paris Hilton i Ivankę Trump . W Polsce współpracowała w zakresie wizerunku z prezydentową Jolantą Kwaśniewską . Ostatnio kreacje z metką "Eva Minge" miały na sobie Kinga Rusin i Anna Mucha . Projektantka od lat powtarza, że na zachodzie cieszy się dużo większą sławą i niż w rodzinnym kraju. Jednak niedawno wprowadziła do Polski swoją nową, bardziej przystępną cenowo linię pret-a-porter - FEMESTAGE . Być może pozwoli ona na nowo rozsławić markę Minge w ojczyźnie.

 
Więcej o: