Suknia ślubna Sofii Vergary była idealna, dokładnie taka, jaką aktorka chciała. Projektant Zuhair Murad zdradza, jak powstawała [ZDJĘCIA + WIDEO]

Gwiazda serialu "Współczesna Rodzina" poślubiła przystojnego aktora. Wyglądała pięknie, a jej suknię szyto... przez 1657 godzin! Było warto.

Sofia Vergara powiedziała "tak"! Jedna z najseksowniejszych gwiazd Hollywood, znana przede wszystkim ze świetnej roli w serialu komediowym "Współczesna Rodzina", poślubiła aktora Joe Manganiello ("Czysta Krew", "Jak poznałem waszą matkę", "Magic Mike"). A ceremonia, jaka odbyła się na Florydzie w niedzielę, 22 listopada, była jak z bajki.

Salę, w której zakochani wymienili słowa przysięgi i obrączki, wprost usłano kwiatami. Girlandy zwisały z sufitu, białe hortensje ozdabiały drogę do ołtarza, a fioletowe witały gości u wejścia. Wyjątkowego klimatu uroczystości nadawały także setki świec oraz punktowe białe oświetlenie.

Klasyczną kreację gwiazdy zaprojektował ulubieniec gwiazd (w tym Jennifer Lopez i Blake Lively) - Zuhair Murad :

Sofia doskonale wie, jak powinna się ubierać przy swojej kobiecej figurze. Wie, jaki fason podkreśli jej figurę klepsydry oraz seksowne krągłości - powiedział projektant w rozmowie z vogue.com.

Murad zdradził też co nieco na temat szczegółów powstawania sukni ślubnej aktorki. Podobno wyszyto ją prawie 5 kilogramami cekinów, niemal 3 kilogramami prawdziwych pereł oraz 350 mieniącymi się kryształkami. Nad wykonaniem projektu w atelier Zuhaira Murada pracowała 32-osobowa ekipa. Suknia powstawała aż 1657 godzin!

Bogato haftowana śmietankowa kreacja jest dopasowana, ale towarzyszy jej zdejmowany tren. Podobno życzeniem Vergary było coś spektakularnego i obszernego. Po odpięciu efektownego trenu, Sofia mogła swobodnie tańczyć w swojej ślubnej kreacji, co zresztą uczyniła:

Zobacz wideo

Co ciekawe, Zuhair Murad nadzorował powstawanie sukni... zdalnie. Całe zadanie powierzył swoim ekipom w Bejrucie i Paryżu, a z aktorką był non stop na łączach, jednak ani razu nie udało im się spotkać osobiście. Najważniejsze, że kreacja wyszła dokładnie tak, jak chciała Panna Młoda, a jej szczery i serdeczny uśmiech w dniu ślubu oznaczał, że była więcej niż usatysfakcjonowana.

Zuhair Murad, suknia ślubna Sofii VergaryZuhair Murad, suknia ślubna Sofii Vergary Zuhair Murad/szkic Zuhair Murad/szkic

Więcej o: