Fryzury, które przeszły do historii

Są takie fryzury, które stają się inspiracją dla pokoleń, a noszące je kobiety przechodzą do historii. Zobaczcie, które z nich wywarły największe wrażenie!

Josephine Baker

Czarnoskóra tancerka, aktorka i piosenkarka pochodzenia amerykańskiego. Jej krótka fryzura zrewolucjonizowała podejście do kobiecego wizerunku, utożsamianego przez lata z długimi puklami.

 

Josephine Baker

Fryzurą zajął się Antoni Cierplikowskiego - słynny na całym świecie fryzjer, z pochodzenia Polak; znany jako Antoine de Paris - "na równi z Chanel stworzył kobietę współczesną".

Brigitte Bardot

Francuska legenda kina, uznana za seksbombę lat 50. i 60. Jej długie, platynowe blond włosy z przedziałkiem pośrodku stały się obiektem pożądania wielu kobiet, które za wszelką cenę starają się po dziś dzień naśladować ten wzór. Temu kanonowi od lat wierna jest m.in. Claudia Schiffer, która nota bene bardzo przypomina znaną gwiazdę.

Farah Fawcett

Amerykańska aktorka, modelka i producentka filmowa. Szczyt jej popularności przypadł na II poł. lat 70., kiedy to została uznana za jedną z najpiękniejszych kobiet świata. Była jednym z Aniołków Czarliego.

Farah Fawcett

Jej bujna blond fryzura z  charakterystycznie wywiniętymi, cieniowanymi pasmami przeszła do kanonów piękna. Styl vintage wykreowany przez aktorkę jest dla wielu pań na świecie - ulubionym...

Księżna Diana

Księżna Diana: Pierwsza żona księcia Walii, Karola. Uwielbiana przez tłumy i paparazzich. Okrzyknięta "Królową Ludzkich Serc".

Jej krótka fryzura stała się wyznacznikiem klasy, naśladowanym przez kobiety na całym świecie.

Jennifer Aniston

Amerykańska aktorka, którą do wielkiej sławy wyniósł serial Przyjaciele. Fryzura Rachel (nazwana "Rachel's cut") zyskała ogromną popularność, zaś późniejsze długie, proste, uniesione u nasady włosy stała się kanonem lat 90.

Jennifer Aniston

Gdy Jennifer Aniston zadebiutowała w latach 90'tych w kultowym serialu - według badań firmy amerykańskiej Goody - ponad 11 mln kobiet natychmiast udało się do fryzjera z prośbą o look Rachel.

Julia Tymoszenko

Była premier Ukrainy. Wraz z Wiktorem Juszczenko, przewodziła "Pomarańczowej Rewolucji".

Korona z warkocza stała się jej znakiem rozpoznawczym. Swoją unikalną fryzurą wskrzesiła modę na zaplatanie warkoczy i upinanie włosów.

Audrey Hepburn

Audrey Hepburn do dziś jest ikoną mody i stylu. Jej fryzura z kultowego filmu "Śniadanie u Tiffany'ego" jest rozpoznawalna przez każdą kobietę. A obrazy i plakaty z jej podobizną ozdabiają ściany niejednego domu
Blond loki Marilyn Monroe. W historii koloru włosów blond - świat nie zna bardziej sławnej blondynki od Marilyn. Nie ona była pomysłodawczynią tej fryzury, ale to ona  z niej zasłynęła. Ten styl to nawet dziś gwarancja 100% seksapilu... Blond loki Marilyn Monroe. W historii koloru włosów blond - świat nie zna bardziej sławnej blondynki od Marilyn. Nie ona była pomysłodawczynią tej fryzury, ale to ona z niej zasłynęła. Ten styl to nawet dziś gwarancja 100% seksapilu... EAST NEWS/

Marilyn Monroe

Blond loki Marilyn Monroe. W historii koloru włosów blond - świat nie zna bardziej sławnej blondynki od Marilyn. Nie ona była pomysłodawczynią tej fryzury, ale to ona  z niej zasłynęła. Ten styl to nawet dziś gwarancja 100% seksapilu.
Twiggy uważana jest za pierwszą w historii supermodelkę  oraz ikonę mody lat 60. i 70. W 1966 roku została okrzyknięta mianem Twiggy uważana jest za pierwszą w historii supermodelkę oraz ikonę mody lat 60. i 70. W 1966 roku została okrzyknięta mianem "Twarzy Roku" Daily Express. Jej twarz pojawiła się m.in. na okładce magazynu Vogue. Wraz z Mią Farrow tym ekstremalnym i na owe czasy oryginalnym ścięciu włosów zrobiły furorę. Wraz za nimi tysiące kobiet zaczęło łamać ówczesne standardy kobiecego piekna. adagamov.com

Twiggy

Twiggy uważana jest za pierwszą w historii supermodelkę oraz ikonę mody lat 60. i 70. W 1966 roku została okrzyknięta mianem "Twarzy Roku" Daily Express. Jej twarz pojawiła się m.in. na okładce magazynu Vogue. Wraz z Mią Farrow tym ekstremalnym i na owe czasy oryginalnym ścięciu włosów zrobiły furorę. Wraz za nimi tysiące kobiet zaczęło łamać ówczesne standardy kobiecego piekna.

Meg Ryan

Amerykańska aktorka, znana głównie z ról komediowych. Niezobowiązującą fryzurę, którą zaprezentowała m.in. w kultowej komedii romantycznej Masz wiadomość skopiowały miliony kobiet.
Wraz z momentem kiedy Victoria Beckham zdecydowała się pozbyć swego wizerunku Spicy Posh Girl i nożyczki poszły w ruch - nic już nie było takie samo. Na punkcie tej fryzury oszalały dosłownie wszystkie kobiety na absolutnie każdej szerokości geograficznej... Wraz z momentem kiedy Victoria Beckham zdecydowała się pozbyć swego wizerunku Spicy Posh Girl i nożyczki poszły w ruch - nic już nie było takie samo. Na punkcie tej fryzury oszalały dosłownie wszystkie kobiety na absolutnie każdej szerokości geograficznej... / SPLASH NEWSEAST NEWS// Splash News

Victoria Beckham

Wraz z momentem kiedy Victoria Beckham zdecydowała się pozbyć swego wizerunku Spicy Posh Girl i nożyczki poszły w ruch - nic już nie było takie samo. Na punkcie tej fryzury oszalały dosłownie wszystkie kobiety na absolutnie każdej szerokości geograficznej.
Więcej o: