5 domowych maseczek na zimę

Zimą skóra jest szczególnie narażona na działanie czynników zewnętrznych. Nie musisz jednak wydawać fortuny, by ją zabezpieczyć i dobrze chronić. Maseczki możesz wykonać również sama!

Maseczka z awokado

Jest świetna dla suchej skóry, którą zima bardzo podrażnia. Bardzo prosta w wykonaniu: rozgnieć miąższ awokado widelcem, dodaj kilka kropli oliwy z oliwek i nałóż miksturę na twarz. Ta odżywcza maseczka dostarczy skórze wielu witamin, minerałów i antyoksydantów oraz składników zmiękczających, które walczyć będą z zimową suchością skóry.

mleko mleko Fot. Shutterstock

Maseczka z białek jajka

Różne produkty nabiałowe dobrze odżywiają zmęczoną skórę. Możesz wykorzystać jogurt naturalny, maślankę, kefir, śmietanę. Nałóż wybrany produkt na skórę omijając okolice oczu. Potrzymaj 10-15 minut i zmyj chłodną wodą.
Ta maseczka odżywia i odmładza, przywraca naturalne pH skóry i chroni przed wpływem zimowej pogody.

Maseczka z białek jajka

Jest najlepsza dla tłustej skóry z rozszerzonymi porami. Nałóż białko na twarz, pozwól maseczce wyschnąć i zmyj wodą. Maseczka odświeża skórę i sprawia, że wygląda ona zdrowo. Zimą tworzy na skórze naturalną barierę ochronną przed mrozem i wiatrem.
Waga błonnika Waga błonnika Fot. Shutterstock

Maseczka z płatków owsianych

To dobra kuracja dla skóry podrażnionej przez wiatr i mróz. Zrób maseczkę mieszając w równych proporcjach płatki owsiane, żółtko jajka i miód. Trzymaj na twarzy przez 20 minut, zmyj ciepłą wodą. Maseczka ta zmiękcza, odświeża i leczy skórę.

Zmiękczająca maseczka bananowa

Najlepiej nadaje się dla skóry mieszanej. Zmiksuj banana ze słodką śmietanką na papkę i nałóż na twarz na 30 minut. Maska wygładzi, zmiękczy, nawilży i odżywi skórę.
Więcej o: