Moher wraca na salony

Angelina Jolie najwyraźniej nie ma uprzedzeń do niepopularnego materiału :)

Moher wraca na salony

Na premierze "Turysty" w Madrycie Angelina Jolie pojawiła się w dosyć skromnym zestawie. Do czarnych spodni i bluzki założyła moherowy sweterek. To już kolejna premiera, na której Angelina pojawia się w przytulnej dzianinie. Czy noszenie dzianin w wydaniu wieczorowym stanie się nowym trendem?

Moher wraca na salony

U nas moher nabrał znaczenia politycznego i wielu osobom kojarzy się tylko z beretami. Zapominamy, że obcisłe, moherowe sweterki uwielbiała również Marilyn Monroe. Sprawiła, że moher stał jednym z seksowniejszych materiałów.

Moher wraca na salony

Sprawdziłyśmy popularność moherowych ubrań i dodatków w sklepach internetowych i okazało się, że jest całkiem duży wybór. Najwięcej jest wzorzystych swetrów - znajdują się one w ofercie Sonia by Sonia Rykiel, Paul by Paula Smitha i McQ by Alexander McQueen. Moherowe, wzorzyste swetry wciąż można znaleźć w second handach - to z pewnością będzie tańsza opcja.

Na kolażu, od góry, od lewej: sweter Paul by Paul Smith, asos.com ok. 600zł, sweter Shopbop.com, ok. 550zł, sweter Revolveclothing.com ok. 450zł, sweter z czaszką AcQ by Alexander McQeen, asos.com Alexander McQueen ok. 2500zł

Moher wraca na salony

Ale moher nie musi kojarzyć się tylko z vintage z lat 80. Można pójść śladem Angeliny i wybierać jasne, minimalistyczne, bardziej eleganckie fasony - moherowe  żakiety albo sukienki.

Na kolażu, od góry, od lewej: sweter dwukolorowy Opening Ceremony ok 900zł, szara sukienka Harveynichols.com ok 1200zł, toczek Zara 69zł, żakiet French Connection ok 520zł, sweter Yoox.com ok. 300zł, czerwona sukienka Zara 169zł

Więcej o: