Lady Gaga - czym zaskoczyła świat?

Sprawdźmy jakimi stylizacjami szokowała Lady Gaga.
Lady Gaga Lady Gaga fot. AP / kolaż Anna Szulc

Czym szokowała Lady Gaga?

Lady Gaga w ekspresowym tempie stała się ikoną naszych czasów. Nie dość, że utalentowana wokalnie, ma także smykałkę producencką i świetne wyczucie modowe. Wielu twierdzi, że to ona kreuje dziś trendy i z pewnością się nie mylą. Jej kontrowersyjne zabawy wizerunkiem możemy podziwiać na samej piosenkarce, a z czasem na innych gwiazdach i "zwykłych" kobietach.
Sprawdźmy jakie modowe wyczyny w wykonaniu Lady Gagi dziwiły, szokowały i zachęcały świat do podobnych stylizacji.

Lady Gaga Lady Gaga East News / kolaż Anna Szulc

Fryzurą-kokardą i guzikiem

Obie fryzury przeszły do historii. Choć najprawdopodobniej zrobione ze sztucznych pasm i w gotowej wersji przytwierdzone do głowy, były masowo kopiowane przez rzesze fanek stylu Lady Gagi, co często nie udawało się przez zbyt cienkie i krótkie włosy.

Lady Gaga Lady Gaga magazyn Flare i Vanity Fair UK

Nienaturalnymi kolorami włosów

Lady Gaga znana jest ze swojego upodobania do ciągłej zmiany barwy włosów, prawdopodobnie, by publiczność nigdy nie znudziła się jej wizerunkiem. Jej peruki miały kolor różowy, pomarańczowy, biały, żółty, niebieski...

Lady Gaga Lady Gaga BIGPICTURESPHOTO.COM/Forum / AP/Matt Sayles

Zamiłowaniem do nietypowych nakryć głowy

W ślad za Isabellą Blow i innymi fankami kapeluszy, Lady Gaga nosi to, co zadziwia i pozornie zupełnie nie nadaje się do noszenia na głowie. Najgorętsze komentarze wywołało nakrycie z pierwszego zdjęcia - zastanawiano się czy piosenkarka zdjęła ozdobę wsiadając do samochodu, czy też zastosowała jakiś, nikomu nie znany, trik, by zmieścić ją w aucie...

Lady Gaga Lady Gaga AP/Jason DeCrow / KRAPE/Peter Kramer

Teatralnością ubioru

Teatr mieni się kolorami, ozdobami i przepychem - te zasady wyznaje również Lady Gaga, która nie nosi niczego, co nie jest wyzywające, szokujące, ogromne lub chociażby dziwne.

Lady Gaga, miejsce ostatnie. Lady Gaga, miejsce ostatnie. okładka Rolling Stone

Wybuchowymi piersiami

Artystka często wykorzystuje dwuznaczność i kontrowersyjność - także w ubraniu. Chcąc protestować przeciwko agresji i przykuwać uwagę publiczności, często pokazywała się na scenie i poza nią w "wybuchowym staniku".

Lady Gaga Lady Gaga fot. Forum

Brakiem zahamowań w codziennym stroju

Gaga to prawdziwa gwiazda także na co dzień. Błędem byłoby myślenie, że wyzywające i nietypowe stroje nosi ona tylko w teledyskach i na scenie. Najbardziej szokująca okazała się skąpa kreacja, na którą składały się majtki, rajstopy, kurtka i buty, w której artystka paradowała w zimnie robiąc zakupy.

Lady Gaga Lady Gaga AP/Chris Pizzello / REUTERS/MIKE BLAKE

Sukienką z mięsa

Nasze ostatnie i najbardziej kontrowersyjne miejsce zajmuje sukienka z mięsa. Była to najbardziej szokująca kreacja jaką udało się założyć Gadze. Polskie media podśmiewają się, że niedługo zobaczymy w takiej naszą Dodę. My szczerze w to wątpimy i mamy nadzieję, że Lady Gaga następnym razem ubierze się w strój z roślin, bo wersja ze zdjęcia może zniechęcać do rzezi zwierząt, ale i opacznie zachęcać do robienia z nich ubrań...

Więcej o: