Tydzień mody w Nowym Jorku - dzień 2

Drugiego dnia Mercedes-Benz New York Fashion Week mogliśmy zobaczyć kolekcje m.in. Cynthia Rowley, Rebecca Minkoff, Rebecca Taylor i Nicole Miller.
Ruffian (jesień/zima 2011/2012) Ruffian (jesień/zima 2011/2012) Ruffian fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

Ruffian

Kolekcja Ruffian z pewnością skojarzy się ze stylem YSL. Brian Wolk i Claude Morais przerobili klasyczny smoking w kobiecy strój. Oprócz męskich zestawów zaproponowali również eleganckie żakiety, przypominające kostiumy Chanel i satynowe koszule z falbanami zamiast kołnierza i koktajlowe sukienki z koronki ozdobione frędzlami.

Rebecca Taylor (jesień/zima 2011/2012) Rebecca Taylor (jesień/zima 2011/2012) Rebecca Taylor fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

Rebecca Taylor

Rebecca Taylor postawiła na recykling. Ze starych materiałów stworzyła nowe. Patchworki wykorzystała do uszycia prostych spódnic, na których układały się jak kolaże. Wzory zestawiła z błyskiem zwiewnych materiałów. Projektantka wykorzystała również falbany, którymi ozdobiła spódnice i sukienki. Najbardziej podobają się nam doskonałe zestawienia barw - fuksji z szarością i brązu z indygo.

Rebecca Minkoff (jesień/zima 2011/2012) Rebecca Minkoff (jesień/zima 2011/2012) Rebecca Minkoff fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

Rebecca Minkoff

Rebecca Minkoff słynie z projektowania ubrań, które są proste, ale efektowne. Idealnie skrojone marynarki zestawione z rurkami lub legginsami ozdobionymi łatami ze skóry, zwiewne sukienki ściągnięte w talii paskiem oraz spódnice maxi z dzianinami. Każda z zaprezentowanych na pokazie stylizacji jest inna. Ta kolekcja spodoba się młodym dziewczynom lubiącym gotowe rozwiązania.

Nicole Miller (jesień/zima 2011/2012) Nicole Miller (jesień/zima 2011/2012) Nicole Miller fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

Nicole Miller

W kolekcji na jesień/zimę 2011/2012 Nicole Miller kroje są proste dzięki czemu widać zabawę materiałami - cieniowania, zestawianie matu z błyskiem, łączenie kolorów i konstrukcje z pozszywanych kawałków materiałów. Projektantka wykorzystała niespotykaną jesienią paletę niebieskiego. Oprócz tych odcieni pojawiła się też czerń, szarości i czerwień.

Cynthia Rowley (jesień/zima 2011/2012) Cynthia Rowley (jesień/zima 2011/2012) Cynthia Rowley fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

Cynthia Rowley

Cynthia Rowley połączyła geometryczne wzory z kobiecymi tkaninami i miękkie materiały z wytrzymałymi. Aksamit ozdobiła kryształkami i wykończyła delikatną tkaniną, a skórę zestawiła z satynami zadrukowanymi w 3-D. Pojawiły się spódnice z rozcięciem na środku przypominające z daleka spodnie, zwiewne sukienki do ziemi i szaliki z futra i błyszczącej, kolorowej tkaniny.

Więcej o: