Sesja Top Model 2 - polska moda od kuchni

(Nie)apetyczna sesja w kuchni zawierała szczyptę glamour i szczyptę obrzydliwości. Zobacz wszystkie zdjęcia i efektowne kreacje polskich projektantów!
Top Model odcinek 8 - sesja w kuchni Top Model odcinek 8 - sesja w kuchni kolaż lula.pl

Sesja kuchenna - 8. odcinek Top Model

Sesje przedstawiające chudziutkie modelki pozujące z wielkimi porcjami jedzenia stały się już standardem dzięki Terry'emu Richardsonowi.

Zobaczcie co zainspirowało producentów Top Model i jak z tym motywem poradziły sobie początkujące modelki z TVN!

Crystal Renn dla Vogue Paris, październik 2010 Crystal Renn dla Vogue Paris, październik 2010 skan Vogue Paris

Sesja kuchenna - 8. odcinek Top Model

Zwłaszcza sesja w 'Festin' w jubileuszowym wydaniu Vogue Paris (październik 2010) wzbudzała kontrowersje. Modelka (wówczas) plus-size Crystal Renn dosłownie opychała się makaronem, wielkimi kawałami mięsa i surowymi owocami morza. Sesja szokowała, bo publiczność nie była przygotowana na zestawienie luksusowej biżuterii i wieczorowego makijażu z surowym mięsem. Gra polegała na podkreśleniu tego co w akcie jedzenia odpychające, pierwotne, niezgodne z bon ton.

Mniej awangardowe wersje motywu "dożywiania modelek" to przede wszystkim sesje Lindsey Wixson pałaszującej makaron (Terry Richardson zrobił dwie bliźniaczo podobne). Poniżej ta z japońskiego Vogue'a.

Lindsey Wixson dla Vogue Japan fot. Terry Richardson

Top Model 2 odcinek 8. Sesja w kuchni - Vera Top Model 2 odcinek 8. Sesja w kuchni - Vera mat. prasowe TVN fot. Łukasz Ziętek

Vera Suprunenko

Najbardziej podobało nam się zdjęcie Very.

Częściowo dlatego, że czerwone krewetki królewskie były chyba najmniej "obcykanym" modowo produktem spożywczym wieczoru. A może z powodu idealnego dopasowania sukni od Maldorora i wspomnianego zwierzątka. Według Marcina Tyszki krewetka spokojnie mogłaby udawać kapelusz od Philipe'a Treacy. Vera znów udowadnia, że chodzenie po wybiegu nie jest jej jedynym talentem.

Olga Kaczyńksa Olga Kaczyńksa mat. prasowe TVN fot. Łukasz Ziętek

Olga Kaczyńska

Miejsce 2 wg Luli - Olga

Olga zmienia się pod wpływem programu. Nareszcie nauczyła się, że pozowanie w modelingu nie polega na tym samym, co uśmiechanie się do prywatnych zdjęć. Olga nie chce już wyglądać ślicznie, nie boi się eksperymentować pozując. Dlatego mimo średniej pracy na planie, udało jej się uzyskać świetny, nieco szalony efekt. Koronki od Gosi Baczyńskiej zaatakowane przez kraba to świetny temat na zabawne zdjęcie. Może Olga ma ambicje zostać polską Lindsey Wixson?

Dorota Trojanowska Dorota Trojanowska mat. prasowe TVN fot. Łukasz Ziętek

Dorota Trojanowska

Miejsce 3 wg Luli - Dorota

Ulubione zdjęcie jurorów i prawie nasze ulubione. Dorota zrobiła swoją najlepszą minę glamour i świetnie udawała, że nie przeszkadza jej cuchnąca wątroba wołowa, która ponoć ważyła 9 kg. Nie możemy tylko patrzeć jak krew wołowa spływa na świetny płaszcz Gosi Baczyńskiej! (Jeśli pamiętacie, w takim samym wystąpiła Marina Łuczenko na ostatnim pokazie projektantki.)

Anna Bałon Anna Bałon mat. prasowe TVN fot. Łukasz Ziętek

Ania Bałon

Miejsce 4 wg Luli- Ania

Rzadko doceniamy wysiłki lolitki Top Model 2, ale pozowanie z ogonem wołowym poszło jej bardzo dobrze! Ubrana w sukienkę projektu głównej stylistki programy Malwiny Wędzikowskiej i buty w stylu Lady Gagi, Ania dziarsko wymachiwała ogonem byka. Efekt całkiem niezły i pasujący do stylu fotografa - bardzo Ziętek dla K Mag.

Efekt trochę psuje gaśnica - zaburza kompozycję zdjęcia (w przeciwieństwie do nalepki).

Honorata Wojtkowska Honorata Wojtkowska mat. prasowe TVN fot. Łukasz Ziętek

Honorata Wojtkowska

Miejsce 5 wg Luli - Honorata

Tym razem Honorata wypadła nieco blado, może z powodu stroju, w którym pozuje. Sukienka Gosi Baczyńskiej i różowe futerko trochę gaszą i przesładzają bladą blondynkę, ale i tak na zdjęciu Ziętka bronią się dzięki podkręconym barwom. Honoracie zaszkodziło też bycze jądro - nie dość, że jest odrażające, to jeszcze wyjątkowo mało fotogeniczne.

Mimo to, Honorata trzyma poziom.

Viktoria Driuk Viktoria Driuk mat. prasowe TVN fot. Łukasz Ziętek

Viktoria Driuk

Miejsce 6 wg Luli - Viktoria

U Viktorii jak zwykle najlepiej wypadły oczy - przeszywające! Jednak całość nie urzeka, bo to chyba najmniej dynamiczne zdjęcia ze spaghetti w historii mody. Viktoria jak zwykle wyszła korzystnie, ale nie wykorzystała potencjału kilogramów klusek. Zamiast rozsmarować spaghetti na sobie, Viktoria po prostu dobrze wygląda - przypadkowo trzymając makaron.

Lindsay Wixson w Purple Magazine

Natalia Piaskowska Natalia Piaskowska mat. prasowe TVN fot. Łukasz Ziętek

Natalia Piaskowska

Miejsce 7 wg Luli - Natalia

Natalia musiała odpaść, bo jej kariera w programie była z góry wyliczona na kilka odcinków. Niezbyt wysoka, trochę zbyt pełna w policzkach, ale wyluzowana, sympatyczna i z dużą klasą. Zgadzamy się z jurorami, że Natalii nie widać na zdjęciu, ale teraz oceniamy zdjęcie, a nie urodę modelki. Zresztą kandydatki nie mają wpływu na ostateczny wybór ujęcia, więc ten portret dziurek od nosa nie został wyłoniony przez Natalię. Zdjęcie jest tym czego oczekujesz po fotografii Łukasza Ziętka - fajnym, przykuwającym odwagę portretem o podkręconych kolorach.

Jeśli zastanawiacie się nad błyszczącym strojem Natalii - szmaragdowa sukienka z dżetów to projekt Olgi Szynkarczuk.

Michalina Manios Michalina Manios mat. prasowe TVN fot. Łukasz Ziętek

Michalina Manios

Miejsce 8 wg Luli - Michalina

Michalinę wspierał piórkowa suknia od Gosi Baczyńskiej, ale onieśmielała ryba żabnica i melancholijny humor. Modelka znów przymknęła oczy i wyszła smutno, a efektowna ryba przepadła w piórach.

Oliwia Downar - Dukowicz Oliwia Downar - Dukowicz mat. prasowe TVN fot. Łukasz Ziętek

Oliwia Downar-Dukowicz

Miejsce 9 wg Luli - Oliwia

Jurorzy zarzucili Oliwii, że wybrała najbardziej narzucającą się pozę - połykanie kalmara. Owszem , wtórne - widzieliśmy to już u, tak tak, Terry'ego Richardsona. Tyle, że Crystal Renn pozowała z kalmarem ze znacznie większym oddaniem! Zdjęcie Oliwii jest nudne i nie wygląda na nim korzystnie, mimo urody i dużej fotogeniczności.

Ledwo widoczna różowa kreacja to połyskująca minisukienka z amarantowej skóry (!) od Olgi Szynkarczuk.

Vogue Paris październik 2010 - Crystal Renn

Joanna Kudzbalska Joanna Kudzbalska mat. prasowe TVN fot. Łukasz Ziętek

Jaonna Kudzbalska

Miejsce 10 wg Luli - Joanna Kudzbalska

Asia znowu się nie stara. Sama przyznała, że miała się rozebrać, pozwolić oblewać czekoladą i na tym jej rola się kończyła. Pozostawało tylko robić korzystne miny do obiektywu. Strategia zawiodła - jurorzy orzekli, że twarz Joanny jest jakby doklejona do zdjęcia.

Owszem, strumień czekolady aż prosi się o reakcję znudzonej modelki! Bardziej spontaniczne są aktorki w reklamach szamponu.

A Wy, jak oceniacie zdjęcia z tej sesji?

Fot. Łukasz Ziętek Fot. Łukasz Ziętek skan K Mag

Fotograf - Łukasz Ziętek

Nieco awangardowy, autor wielu sesji i kilku okładek K Maga. Młody, zdolny i rzeczywiście podążający śladami starego buntownika Terry'ego.

Portfolio znajdziecie na stronie WWW fotografa.

Która fotografia podoba Wam się najbardziej?

Zobacz też:

Pełna relacja z odcinka i krępujące zadania

Top Model 2 - odcinek 8

Więcej o: