Marion Cotillard w "Harper's Bazaar" - minimalistyczna okładka, spektakularna sesja [ZDJĘCIA]

Francuska duma narodowa - śliczna Marion Cotillard - w efektownej sesji dla brytyjskiego "Harper's Bazaar".
Marion Cotillard Marion Cotillard Harper's Bazaar

Lady Marion

Ta filigranowa Francuzka o delikatniej urodzie oczarowała nie tylko Europę (jest twarzą Christiana Diora, uwielbiają ją Brytyjczycy i Hiszpanie, nie mówiąc o jej rodakach), ale zdołała też podbić Hollywood (dostała Oscara dla najlepszej aktorki, a znani producenci wciąż niemal zabijają się, by zgodziła się zagrać w ich filmach). Dobra passa Marion Cotillard trwa, a po sesjach dla kolejnych edycji "Vogue" przyszedł czas na okładkę w "Harper's Bazaar":

Harper's Bazaar

Minimalistycznej okładce towarzyszy totalna, dramatyczna i spektakularna sesja autorstwa Bena Hassetta. Marion pozuje m.in. we wspaniałej sukni z haftowaną górą i rozkloszowanym dołem godnym garderoby Anny Kareniny od Marchesy, a także w strojach takich marek, jak Giambattista Valli i Dior. Jej stylizacje można określić jako haute couture w najlepszym wydaniu.

Marion Cotillard Marion Cotillard Harper's Bazaar

Francuzka czy Brytyjka...?

W wywiadzie dla brytyjskiego "Harper's Bazaar" nie mogło nie paść pytanie o stosunek Cotillard do brytyjskiej kultury. "Dla mnie Anglia to miks muzyki i mody - podkreśla aktorka. - Umiejętnie mieszacie rock'n'roll z absolutnie wszystkim, od rodziny królewskiej po punk i nową burżuazję. Zwłaszcza od strony muzyki jesteście nie do pobicia - daliście światu Davida Bowie, Rolling Stonesów, Beatlesów, no i Radiohead!"

Na zdjęciu Marion Cotillard ma na sobie suknię wyszywaną kryształkami Swarovskiego, z dramatycznym pęknięciem na górze architektonicznego gorsetu, prosto z luksusowej linii Armani Prive.

Marion Cotillard Marion Cotillard Harper's Bazaar

Bedzie Oscar?

Plotkuje się, że za wybitną rolę w dramacie "Rust and Bone" Cotillard dostanie kolejnego Oscara. W tym trudnym filmie aktorka wciela się w trenerkę wielorybów, Stephanie, która w tragicznym wypadku traci obie nogi. Film pokazuje jej walkę o ponowne stworzenie relacji ze światem, o powrót do takich wartości jak przyjaźń, miłość, a nawet seks.

"Stephanie traci kończyny nagle, to dla niej całkowity szok - komentuje Cotillard. - Gdyby była taka od urodzenia, pojmowałaby tę ułomność inaczej, od początku byłaby nauczona, jak z nią żyć. Ale to stało się nagle, bez ostrzeżenia i ja razem z nią uczyłam się, jak żyć w tych jakże nowych warunkach. Uczyłam się, jak zaakceptować taką stratę, jak się z nią pogodzić. Musiałam zrozumieć, jak coś takiego może zmienić człowieka, zmienić kobietę."

My już nie możemy się doczekać "Rust and Bone" i dołączamy do tłumów szepczących, że z tego będzie Oscar...

Marion Cotillard Marion Cotillard Harper's Bazaar

Rola życia - matka

Gwiazda chętnie odpowiada też na pytania dotyczące macierzyństwa - w końcu od 18 miesięcy w jej domu jest uroczy Marcel, jej pierwsze dziecko ze związku ze znanym francuskim reżyserem, Guillame'em Canetem. "Odkąd w moim życiu pojawił się Marcel, mam wrażenie, jakby każdy mój dzień wypełniał się światłem. Mój świat stał się bardziej jasny, pogodny. Okazało się, że jestem zdolna do odczuwania szczęścia, że mogę być radosna. Ta świadomość to dla mnie wielka nowość. Mam rodzinę, wspaniałego męża i wspaniałego syna. Codziennie powtarzam sobie, jak bardzo jestem teraz szczęśliwa."

Na zdjęciu Marion Cotillard ma na sobie suknię z jedwabnego muślinu wartą ponad 15.000 funtów oraz stworzoną specjalnie na potrzeby sesji delikatną woalkę - obie rzeczy od Giambattista Valli. W dłoni trzyma zaś broszkę w kształcie ważki z diamentów i szafirów od Tiffany&Co.

Jak oceniacie sesję gwiazdy dla brytyjskiego "Harper's Bazaar"?

Więcej o: