Parada bezguścia na rozdaniu Grammy 2017. Dobrze wyglądała chyba tylko Adele... [OCEŃCIE]

Grammy nigdy nie uchodziły za wyjątkowo stylowe nagrody, a dla gwiazd pop były raczej okazją do szokowania niż zachwycania. Tym razem było podobnie - Gaga przekroczyła samą siebie i nawet Beyonce nie udało się wskrzesić ducha elegancji.
Grammys 2017 Grammys 2017 AP/ kolaż Follow.pl

Parada bezguścia na rozdaniu Grammy 2017. Dobrze wyglądała chyba tylko Adele...

Grammy nigdy nie uchodziły za wyjątkowo stylowe nagrody, a dla gwiazd pop były raczej okazją do szokowania niż zachwycania. Tym razem było podobnie - Gaga przekroczyła samą siebie i nawet Beyonce nie udało się wskrzesić ducha elegancji.

Adele, Heidi Klum: one wyglądały nieźle

Wybrać trzy rozpoznawalne nazwiska gwiazd, które prezentowałyby się na Grammy nieźle, wcale nie było łatwo. Jeśli nie podoba wam się Heidi Klum w mikromini w stylu lat 60., Kat Graham w sukni Jean Paul Gaultier albo triumfatorka wieczoru Adele (w wyrafinowanej kreacji Givenchy Couture), później będzie już tylko gorzej.

Kontrowersyjne kreacje Grammy 2017 - czytaj dalej >>>

ZOBACZ TAKŻE: Makijażowe trendy z wybiegu, prosto na czerwony dywan. Kto na Grammy 2017 wypadł dobrze a kto zaliczył wpadkę?

Beyonce Beyonce MIKE BLAKE / REUTERS / REUTERS

Kontrowersyjne kreacje Grammy 2017: Beyonce

Gdy "Lemonade" Beyonce nie otrzymało statuetki za najlepszy album roku, nagrodzona Adele była tak zdziwiona, że przełamała nagrodę na pół i podzieliła się z królową. Zgadzamy się z Brytyjką, że Queen B została potraktowana niesprawiedliwie, mniej entuzjastyczni jesteśmy w kwestii jej kreacji. Czerwona tuba z cekinów przypominała nam wielką ozdobę choinkową, niegodną gwiazdy takiego formatu. Może dlatego zachodnie media skupiają się na efektownym stroju scenicznym wokalistki?

Beyonce performs at the 59th annual Grammy Awards on Sunday, Feb. 12, 2017, in Los Angeles. (Photo by Matt Sayles/Invision/AP)Matt Sayles / Matt Sayles/Invision/AP

Na scenie Beyonce prezentowała się znacznie bardziej imponująco, kontynuując religijną estetykę, którą przyjęła w swojej ciążowej sesji. Szczególnie szokująca może być maryjna aureola na głowie wokalistki.

Autorem tej zniewalającej sukni-ornatu jest przyjaciel Anji Rubik Peter Dundas, były projektant domów mody Pucci i Roberto Cavalli.

Lady Gaga Lady Gaga MARIO ANZUONI / REUTERS / REUTERS

Kontrowersyjne kreacje Grammy 2017: Lady Gaga

Czerwonych cekinów Beyonce można by jeszcze na upartego bronić, czego nie można powiedzieć o kompleciku Lady Gagi. Marka Chrome Hearts, która na co dzień bezwstydnie czerpie garściami z estetyki black metalowej, ubrała wokalistkę w skrawki lakierowanej skóry. Efekt? Przy Gadze nawet przedstawicielki najstarszego zawodu świata wyglądają nobliwie.

The 59th Annual Grammy Awards - ArrivalsJordan Strauss / Jordan Strauss/Invision/AP

Absurdalne kozaki przywołują najgorsze czasy w modowej historii gwiazdy, a topik odsłaniający dół biustu wygląda po prostu nieapetycznie. Miała być spektakularna stylizacja na czerwony dywan, wyszedł wulgarny - i co gorsza banalny - strój sceniczny. Co ciekawe, przed swoim występem z Metallicą Gaga przebrała się w coś wygodniejszego.

Lady Gaga, right, and James Hetfield of 'Metallica' perform 'Moth Into Flame' at the 59th annual Grammy Awards on Sunday, Feb. 12, 2017, in Los Angeles. (Photo by Matt Sayles/Invision/AP)Matt Sayles / Matt Sayles/Invision/AP

 

Rihanna Rihanna MARIO ANZUONI / REUTERS / REUTERS

Kontrowersyjne kreacje Grammy 2017: Rihanna

Miało być elegancko, wyszło chaotycznie. Armani Privé to marka, która specjalizuje się w surowej elegancji, a tu nagle trzeba było ubrać RiRi... Pomysł na oranżowy gorsecik prezentujący tatuaż jest niezły, ale nijak nie pasuje on do spódnicy tak przepastnej, że Rihanna mogłaby dyskretnie wprowadzić na galę pięć niezaproszonych osób. Na dole wielki bal, na górze dyskoteka.

Celine Dion Celine Dion MARIO ANZUONI / REUTERS / REUTERS

Kontrowersyjne kreacje Grammy 2017: Celine Dion

Celine Dion jest co prawda artystką trochę innej epoki, ale nie ma powodu, żeby jej kreacja wyglądała tak niewspółcześnie. Projektant Zuhair Murad zinterpretował chyba modę na estetykę lat 80. zbyt dosłownie. Bogato zdobiona suknia przypomina coś, co można by nosić w "Las Vegas" (gdyby wybrała się tam cała obsada "Dynastii").

Katy Perry Katy Perry MARIO ANZUONI / REUTERS / REUTERS

Kontrowersyjne kreacje Grammy 2017: Katy Perry

Na tle koleżanek Katy Perry wygląda wręcz korzystnie, zwłaszcza że wizaż wokalistki był udany. Od pasa w górę prezentuje się dobrze, ale później zaczynają się kaskadowe strusie pióra. Jesteśmy dalecy od krytykowania niestandardowych połączeń tkanin, ale w dziele Toma Forda coś nie gra z proporcjami. Przez mocno obniżoną talię i przedłużony dół kreacji Perry wygląda, jakby zapuściła korzenie na czerwonym dywanie. Wystarczyłoby dokonać poprawek krawieckich i mógł być spektakularny sukces.

Solange Knowles Solange Knowles MARIO ANZUONI / REUTERS / REUTERS

Kontrowersyjne kreacje Grammy 2017: Solange

Solange jak zwykle awangardowo i, jak często, zbyt awangardowo. Siostra Beyonce zaufała Gucci, marce, która szturmem zdobywa czerwone dywany, ale poprosiła chyba o coś niespójnego z jej DNA. Włoski dom mody nie specjalizuje się w sztywnych architektonicznych formach, a ta plisowania suknia jest tego przykładem. Wygląda jak origami ze sreberka po pralince i nie podkreśla urody zgrabnej wokalistki.

Jennifer Lopez Jennifer Lopez Jordan Strauss / Jordan Strauss/Invision/AP

Kontrowersyjne kreacje Grammy 2017: Jennifer Lopez

J. Lo postanowiła zadać szyku w kreacji Ralph & Russo ze strategicznymi rozcięciami. Było jednocześnie słodko i seksownie, ale ostateczny efekt to już kwestia gustu. Dla nas w tej stylizacji za dużo lukru. Warto by także spiąć włosy, tak aby nie konkurowały z tiulowym strokiem przyczepionym do szyi.

Jennifer Lopez arrives at the 59th annual Grammy Awards at the Staples Center on Sunday, Feb. 12, 2017, in Los Angeles. (Photo by Jordan Strauss/Invision/AP)Jordan Strauss / Jordan Strauss/Invision/AP

Girl Crush Girl Crush MARIO ANZUONI / REUTERS / REUTERS

Kontrowersyjne kreacje Grammy 2017: Girl Crush

Najlepsze zostawiliśmy na koniec. W tym zestawieniu brakuje nazwisk niszowych, ale pseudonim "Girl Crush" musiał się w nim znaleźć. Pani przebrała się (dosłownie) za basen z kulkami i wydaje się bardzo zadowolona z tego przedniego konceptu. Jeśli jeszcze mielibyście jakieś wątpliwości co do jej gustu, to wystarczy spojrzeć na wizaż i top jak z wyborów małych miss w Arizonie. Tego nie da się odzobaczyć.

Więcej o: