Co miała na sobie księżna Kate podczas wizyty w Polsce? Doceniła polskich projektantów, ale mamy niedosyt

O tym, że księżna Kate może wystąpić w projektach polskich marek, brytyjskie media spekulowały już tydzień przed przyjazdem pary książęcej. Ostatecznie zaprezentowano nam zgrabną mieszkankę mody z Wysp z polskimi akcentami.
Księżna Kate w Polsce - co wiemy o jej stylizacjach? Czego nie włożyła, a mogła? Księżna Kate w Polsce - co wiemy o jej stylizacjach? Czego nie włożyła, a mogła? kolaż Gazeta.pl / AP/ East News

Co miała na sobie księżna Kate podczas wizyty w Polsce? Doceniła polskich projektantów, ale mamy niedosyt

O tym, że księżna Kate może wystąpić w projektach polskich marek, brytyjskie media spekulowały już tydzień przed przyjazdem pary książęcej. Ostatecznie zaprezentowano nam zgrabną mieszkankę mody z Wysp z polskimi akcentami.

Smukła i urodziwa księżna Cambridge budzi na Wyspach ogromne zainteresowanie i cieszy się mianem ikony stylu. Nic dziwnego, że podczas pobytu w Polsce jej garderoba była szczegółowo opisywana i oceniana nie tylko nad Wisłą, ale także w ojczyźnie. Podsumowujemy stylizacje księżnej i ujawniamy szczegóły współpracy Londyn-Warszawa w obszarze mody.

Księżna Kate w stroju Alexander McQueen

Mandatory Credit: Photo by Tim Rooke/REX/Shutterstock (8962879a)  Catherijne Catherine Duchess of Cambridge and Princess Charlotte arriving in Warsaw, Poland  Prince William and Catherine Duchess of Cambridge State visit to Poland - 17 Jul 2017
Tim Rooke/REX/Shutterstock / $Tim Rooke/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Księżna Kate wylądowała w Warszawie w perfekcyjnie skrojonym kostiumie od Alexander McQueen. Po śmierci projektanta rolę dyrektor kreatywnej tego domu mody pełni Sarah Burton, a jej współpraca z Pałacem Buckingham ma bardzo długą tradycję. To ona była autorką sukni ślubnej Kate Middleton.

Ubrania z metką McQueen księżna, która wyraźnie faworyzuje brytyjskich projektantów, nosi regularnie. Komplet z paskiem i baskinką zaliczamy do jednej z najbardziej udanych odsłon tej współpracy. Niewinną biel księżna zestawiła z kontrastową kopertówką Jenny Packham oraz ze swoimi ulubionymi zamszowymi szpilkami od Gianvito Rossi w modnym kolorze nude.

17.07.2017 Warszawa , Palac Prezydencki . IKW Ksiaze Wiliam i Ksiezna Kate Middelton podczas powitania przez Prezydenta RP Andrzeja Dude z Malzonka Agata Kornhauser - Duda .
Fot . Slawomir Kaminski / Agencja Gazeta 
SLOWA KLUCZOWE:
ksiaze william wizyta pary ksiazecej wizyta agata kornhauser - duda andrzej duda royal brytyjska para ksiazeca ksiezna Cambrdge ksiezna kate polska - wielka brytania
SŁAWOMIR KAMIŃSKI

Księżna Kate Księżna Kate EAST NEWS

Księżna Kate w sukni koktajlowej od Gosi Baczyńskiej

W Polsce największe emocje wzbudziła oczywiście "polska" stylizacja księżnej. Suknię Gosi Baczyńskiej Kate włożyła na uroczyste przyjęcie w Łazienkach Królewskich, wyprawione z okazji urodzin królowej Elżbiety II. Zestawiona z prostymi czarnymi dodatkami, kreacja Polki była na pierwszym planie.

Jak się dowiedzieliśmy, za współpracę z Baczyńską odpowiadała Natasha Archer, którą brytyjskie media nazywają stylistką księżnej. W rzeczywistości 30-latka ukończyła iberystykę i pracuje jako asystentka (private secretary) pary książęcej od 2007 r. To Archer przypisuje się liczne modowe sukcesy Kate, do których brytyjskie media zaliczyły tę stylizację z suknią Baczyńskiej.

Gosia Baczyńska o współpracy z Archer: Do wczoraj nie wiedziałam, że księżna Kate wystąpi w mojej sukni

Zobacz także dyskusję o sukni księżnej na forum.gazeta.pl

Książę William i Księżna Kate w Polsce
EAST NEWS

Księżna Kate Księżna Kate TIM ROOKE/REX/SHUTTERSTOCK/East News

Księżna Kate z torebką polskiej marki Etui Bags

Podczas wizyty w Gdańsku para książęca odwiedziła m. in. Europejskie Centrum Solidarności i spotkała się z Lechem Wałęsą. W Trójmieście księżna Cambridge również wystąpiła w stylizacji utrzymanej w jasnych kolorach. Jej wykończeniem była torebka poznańskiej firmy Etui Bags. Polską markę księżna Kate poznała w marcu, zapewne za pośrednictwem Natashy Archer. Wtedy po raz pierwszy zobaczyliśmy ją z modnym dodatkiem od Etui Bags.

Kate, Duchess of Cambridge, smiles on the steps of the Elysee Palace in Paris, Friday March 17, 2017. Prince William and his wife Kate are coming to Paris to meet the French president as Britain gets ready to launch divorce proceedings from the European Union. (AP Photo/Christophe Ena)
Christophe Ena (AP Photo/Christophe Ena)

Księżna musi naprawdę lubić polskie kopertówki. Posiada co najmniej trzy - czarną, białą i kawową. Tę ostatnią prezentowała w Gdańsku, w towarzystwie kwiecistego kompletu od ERDEM. Projektant tej brytyjskiej marki, Erdem Moralioglu, ma być gwiazdą następnej kolekcji luksusowej w H&M. Jego ubrania kupimy w sieciówce już w listopadzie.

18.07.2017 Gdansk , Plac Solidarnosci . Europejskie Centrum Solidarnosci . ECS . JKW Ksiaze William i Ksiezna Kate Middleton . Dyrektor Basil Kerski . Lecha Walesa .
fot. Renata Dabrowska / Agencja Gazeta
SLOWA KLUCZOWE:
Lech Walesa ECS Solidarnosc historyczna brama nr 2 teren stoczni plac trzech krzyzy pomnik poleglych stoczniowcow
RENATA DĄBROWSKA

Księżna Kate, książę William Księżna Kate, książę William DOMINIC LIPINSKI/East News

Czego księżna Kate nie założyła podczas wizyty w Polsce (a mogła)?

Ostatnią zaprezentowaną przez księżną Kate stylizacją był ten kobaltowy płaszcz niezidentyfikowanej marki (brytyjski blogerzy spekulują, że może pochodzić z atelier Catherine Walker). W tym stroju, niestety bez polskich metek, księżna pojawiła się na Okęciu i odleciała do Berlina.

Wiemy jednak, że księżna miała możliwość zaprezentowania kolejnych projektów polskich twórców. Jej asystentka Natasha Archer zamawiała nie jedną, ale dwie kreacje Gosi Baczyńskiej (cóż, luksusowe suknie koktajlowe nie sprawdzają się najlepiej w podróży). Jak ujawnił PR innej polskiej projektantki, Sylwii Romaniuk, stylistka sprowadziła do Anglii także płaszcz jej autorstwa, konkretnie model "Diana".

dDjc,GA?9_H9UdOJ5lxHREzI$$DI%)au<:=*8Zc>TfRnw2)g6DB+}A>kGQW*6>K727&Jx[cd#.dI$DI%)79.`u[<zH;_?UZIs,mhRvFv
OleanderStudio A.Michalak www.o

Jakie inne polskie marki mogły zainteresować księżną i jej stylistkę? Z pewnością La Mania, która nie tylko ma sieć dystrybucji w luksusowych domach handlowych na Wyspach, ale i jest ceniona przez brytyjskie elity (np. nieżyjącą już królową architektury nowoczesnej, Zahę Hadid).

"The Telegraph" polecał też księżnej zwrócić uwagę na młode polskie marki, o doskonałym designie i osiągalnych cenach. W artykule Bethan Holt zarekomendowano należącą do sióstr Skórzyńskich firmę KAASKAS, która specjalizuje się w łączeniu mocnych wzorów i kolorów z minimalistycznymi, inspirowanymi Dalekim Wschodem, formami.

#kaaskas #puzzleme #new #collection #veronicadress visit our website and explore??

Post udostępniony przez KAASKAS (@kaaskas_com) 2 Mar, 2017 o 3:09 PST

Więcej o: