Trend alarm: biel od stóp do głów

Biel to jeden z kolorystycznych hitów sezonu wiosenno-letniego. Pojawiła u wielu projektantów, często w wydaniu monochromatycznym. Jak nosić tę barwę? Inspiracje znajdziesz w artykule!
Alexander Wang na wiosnę i lato 2011 Alexander Wang na wiosnę i lato 2011 kolaż Lula.pl

Alexander Wang na wiosnę i lato 2011

Alexander Wang bieli poświęcił dużą część swojego pokazu. Kolor ten połączył z ubraniami w luźnym miejskim stylu, odrobiną przezroczystości i wygodnymi krojami. Zaproponował również nieregularne maźnięcia białą farbą na włosach modelek, do których zainspirował go korektor w pędzelku, ale tego nie radzimy robić w domu ;)

Antonio Berardi na wiosnę i lato 2011 Antonio Berardi na wiosnę i lato 2011 kolaż Lula.pl

Antonio Berardi na wiosnę i lato 2011

Antonio Berardi zaproponował biel w wydaniu eleganckim. Połączył minimalistyczne kroje z dozą przezroczystości, geometrii i malutkich kwiatów wyglądających jak konwalie, którymi ozdobił sukienki. To naprawdę przepiękna kolekcja niezbyt popularnego w Polsce projektanta.

Bottega Veneta na wiosnę i lato 2011 Bottega Veneta na wiosnę i lato 2011 kolaż Lula.pl

Bottega Veneta na wiosnę i lato 2011

Bottega Veneta to fantastyczne codzienne kroje w minimalistycznym i bardzo nowoczesnym wydaniu. Biel zapanowała tutaj na całych sylwetach w postaci sukienek, bluzek i spódnic. Jak widać, ten dom mody to nie tylko popularna galanteria z plecionych skór.

Celine na wiosnę i lato 2011 Celine na wiosnę i lato 2011 kolaż Lula.pl

Celine na wiosnę i lato 2011

Celine to czysty minimalizm, który najlepiej sprawdza się właśnie na bieli - czy to złamanej, czy śnieżnobiałej. Dom mody proponuje kreacje dla modnych i nowoczesnych kobiet, które cenią sobie wygodne ubrania w tym pędzącym z dużą prędkością świecie. Tutaj tytułowa bohaterka najchętniej łączyła się z beżem, czernią i pomarańczem.

Chloe na wiosnę i lato 2011 Chloe na wiosnę i lato 2011 kolaż Lula.pl

Chloe na wiosnę i lato 2011

Marka Chloe, to kolejna znana minimalistka. Proste i wygodne kroje świetnie sprawdziły się w połączeniu z bielą - przypuszczamy, że takie właśnie zestawienia będzie można najczęściej spotkać na polskich ulicach wiosną i latem.

Comme des Garcons na wiosnę i lato 2011 Comme des Garcons na wiosnę i lato 2011 kolaż Lula.pl

Comme des Garcons na wiosnę i lato 2011

Comme des Garcons znacząco wyróżnia się na tle pozostałych propozycji. W tej kolekcji biel towarzyszy sporej ilości czerni i symbolizuje łagodną stronę człowieka. Z naszą kolorystyczną bohaterką połączono romantyczne koronki i przezroczystości.

Dolce Gabbana na wiosnę i lato 2011 Dolce Gabbana na wiosnę i lato 2011 kolaż Lula.pl

Dolce & Gabbana na wiosnę i lato 2011

Kolekcja na wiosnę i lato 2011 domu mody Dolce & Gabbana to jeden z największych hitów sezonu. Maksimum stylu bieliźnianego perfekcyjnie dopasowano do czystej bieli, koronek i krojów inspirowanych gorsetami i bielizną nocną z dawnych czasów. Warto wspomnieć, że i tutaj na wybiegu bieli skromnie towarzyszyła czerń.

Erdem na wiosnę i lato 2011 Erdem na wiosnę i lato 2011 kolaż Lula.pl

Erdem na wiosnę i lato 2011

Dom mody Erdem na wiosnę i lato 2011 przewidział bardzo dużo bieli - koniecznie w wydaniu monochromatycznym lub w połączeniu z przezroczystościami, koronką, czerwienią i kwiatami.

Fendi na wiosnę i lato 2011 Fendi na wiosnę i lato 2011 kolaż Lula.pl

Fendi na wiosnę i lato 2011

Kolekcja Fendi nie przewidziała wiele miejsca dla bieli, która musiała ustąpić nasyconym kolorom. Początek pokazu zaczął się jednak właśnie od niej i to w wydaniu romantycznym, pełnym dekoltów w stylu carmen, bufiastych rękawów i nowoczesnych rozwiązań.

Givenchy na wiosnę i lato 2011 Givenchy na wiosnę i lato 2011 kolaż Lula.pl

Givenchy na wiosnę i lato 2011

Givenchy zaproponowało na ten sezon kolekcję nieco mroczną i dziwaczną. Biel odegrała tutaj niemałą rolę i stała się świetnym kontrastem dla czerni i surowej stylizacji modelek. Co ciekawe, i tutaj nasz tytułowy kolor występuje w towarzystwie przezroczystości.

Białe ubrania i dodatki Białe ubrania i dodatki kolaż Lula.pl

Białe ubrania i dodatki

Poszperałyśmy trochę w sieci i znalazłyśmy bardzo dużo białych ubrań i dodatków. Najlepiej będą wyglądały w zestawach surowych i minimalistycznych lub ozdobionych koronką i trochę w stylu hippie.

Na kolażu: sukienka 84,90 zł, TopSecret; białe spodnie KappAhl, 149 zł; marszczona bluzka KappAhl, 69,90 zł; top z koronką H&M, 79,90 zł; biało-czarne Ray-Ban, 429,90 zł (edel-optics.pl); opaska H&M, 7,99 zł; skórzane baleriny Bata, 279 zł; sportowe buty Cropp, 116,90 zł; szpilki Zara, 249 zł; szorty TopSecret, 99,99 zł; skórzana torba Wittchen, 699 zł.

Więcej o: