Projektanci i ich muzyczne muzy

10 słynnych projektantów wybrało swoich muzycznych idoli, którzy inspirują ich swoim stylem. Zobaczcie kogo zachwyca Yoko Ono, a kogo Janelle Monae i M.I.A.
W Magazine lipiec 2011 - Donatella Versace i M.I.A. W Magazine lipiec 2011 - Donatella Versace i M.I.A. fot. w magazine

Donatella Versace i M.I.A.

Włoska projektantka zwróciła uwagę na młodą artystkę w 2007 roku, gdy pojawił się jej teledysk "Paper planes". M.I.A. zachwyciła ja swoimi strojami z motywem zwierzęcym.

Jej muzyka i styl wydawały się tak świeże i innowacyjne."- wspomina Donatella.

W Magazine lipiec 2011 - Diplo i Alexander Wang W Magazine lipiec 2011 - Diplo i Alexander Wang fot. w magazine

Diplo i Alexander Wang

32-letniego Wesley Pentz, DJ i producent, lepiej znany jako Diplo to wybór Alexandra Wanga, który ceni artystę za jego szaleństwo. Młody designer uczynił nawet Diplo twarzą kampanii męskiej linii T.

W Magazine lipiec 2011 - Kanye West i siostry Mulleavy z Rodarte W Magazine lipiec 2011 - Kanye West i siostry Mulleavy z Rodarte fot. w magazine

Kanye West i siostry Mulleavy z Rodarte

Siostry Kate i Laura Mulleavy poznały piosenkarza kilka lat temu podczas jednego z ich pokazów, ale dopiero w tym roku je zachwycił swoim koncertem w Coachella.

To jeden z najbardziej niesamowitych występów, jakie kiedykolwiek widziałam" - mówi Kate - "Myślę, że to dlatego, że jest także wizualnym artystą."

Utalentowanym projektantkom podoba się jego styl - łączenie aktualnych trendów z hiphopową brawurą.

W Magazine lipiec 2011 - Esperanza Spalding i Franciso Costa W Magazine lipiec 2011 - Esperanza Spalding i Franciso Costa fot. w magazine

Esperanza Spalding i Franciso Costa

Styl 26-letniej Esperanzy ewoluował z ekscentrycznego w stronę eleganckiego minimalizmu, który pokochała dzięki Francisco i jego projektów dla Calvin Klein.

Podziwiam jej pasję i pewność siebie, ona jest naprawdę wolnym duchem." - powiedział projektant.

W Magazine lipiec 2011 - Janelle Monae & Karl Lagerfeld W Magazine lipiec 2011 - Janelle Monae & Karl Lagerfeld fot. w magazine

Janelle Monae i Karl Lagerfeld

To nie było dla nas zaskoczeniem, bo Janelle już kilka razy pokazała się na oficjalnych wyjściach w kreacjach Chanel. Oboje lubią czarno-białe zestawy.

Spodobaliśmy się sobie od pierwszej sekundy " - powiedział projektant. - "Nie tylko z powodu naszego stylu, ale także nazw: Janelle rymuje się z Chanel, nie?"

W Magazine lipiec 2011 - George Craig i Christopher Bailey W Magazine lipiec 2011 - George Craig i Christopher Bailey fot. w magazine

George Craig i Christopher Bailey

George Craig, frontman brytyjskiej grupy indie rock "One Night Only" wystąpił w kampanii reklamowej Burberry na wiosnę 2010 razem z aktorką, Emmą Watson.

Dla mnie George ucieleśnia nowoczesny brytyjski wygląd " - mówi Bailey, dyrektor kreatywny Burberry.

W Magazine lipiec 2011 - Yoko Ono i Proenza Schouler W Magazine lipiec 2011 - Yoko Ono i Proenza Schouler fot. w magazine

Yoko Ono i Proenza Schouler

Przyciągają nas niezależne duchy, ludzie, którzy nie śledzą trendów." - powiedział jeden z projektantów Proenza Schouler, którzy wybrali Yoko Ono, 78-letnią artystkę i ikonę stylu nie podążającą za modą.

Nie wiem, co oznacza ten termin" - twierdzi Yoko. - "Ja po prostu wybieram to, co mi odpowiada."

Nie przeszkadza to projektantom z Proenza Schouler zachwycać się jej stylem. Lazaro Hernandez i Jack McCollough wspominają ją sprzed 40 lat.

Jesteśmy bardzo zainspirowani jej wyglądem z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych," mówi Hernandez. - "Te długie włosy były spektakularne."

W Magazine lipiec 2011 - Florence Welch i Frida Giannini W Magazine lipiec 2011 - Florence Welch i Frida Giannini fot. w magazine

Florence Welch i Frida Giannini

Od momentu jej debiutanckiego z 2009, Welch zachwyca swoim stylem świat mody, a projektanci walczyli by ją ubierać. Udało się to Włoszce, Fridzie Giannini.

Byłam zachwycona jej ekscentrycznym stylem i jej gotowością do odwagi", mówi Giannini, dyrektor kreatywny Gucci, który zaprojektował kostiumy dla Welch na jej obecną trasę. - "Ona uosabia kinowy urok i uwodzicielską moc, która jest jego istotą".

Więcej o: