20 najpiękniejszych perfum w historii

Buteleczek z pięknymi zapachami mamy dziś na rynku nieskończenie wiele. Trudno zdecydować się na zakup jednej z nich. Poznajcie zatem - 20 najlepszych, kultowych już zapachów, których popularność nie maleje mimo upływu lat!
Najpiękniejsze perfumy świata Najpiękniejsze perfumy świata Kolaż Lula.pl

20 najpiękniejszych perfum w historii

Harrods - jeden z najbardziej ekskluzywnych drogerii na świecie przygotował ranking 20 najlepszych perfum świata. 20 nazw perfum to zapachy, które powstały zupełnie niedawno, ale i te, które stworzono dziesiątki lat temu. Zapachy najbardziej kultowe, cenione i pamiętane.

Zastanawiające jest, jak to się dzieje, że niektóre zapachy wciąż są na szczytach popularności i wracamy do nich przez całe lata. Jeszcze inne budzą w nas wspomnienia z przeszłości, przypominając o tym, co głęboko ukryte w zakamarkach naszej pamięci.

Poznajcie 20 klasycznych zapachów, które już zawsze będą zajmowały ważne miejsce w historii zapachów.

Więcej - zapachy do domu, które odmienią charakter twojego wnętrza

Perfumy Chanel no.5 Perfumy Chanel no.5 Perfumy Chanel no.5

Chanel No. 5

Chanel No 5 są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych perfum na świecie. Zapach stworzony 99 lata temu stanowi niedościgniony wzorzec i synonim luksusu.

Recepturę perfum stworzył Francuz - Ernest Beaux w 1917 roku. Przed rewolucją odpowiadał on za komponowanie zapachów na dworze rosyjskim.

Jednak dopiero młoda i dość kontrowersyjną jak na tamte czasy projektantka - Gabrielle Coco Chanel wprowadziła je na rynek.

Jedna z legend głosi, że zupełnie przypadkowo dodano do zapachu zbyt dużo aldehydyów i to właśnie ich przedawkowanie sprawiło, że zapach stał się tak wyjątkowy.

Perfumy powstały w wyniku wielu prób, czego efektem było dziesięć różnych zapachów. Spośród wszystkich kompozycji Coco wybrała pozycję nr 5. Mówi się, że właśnie stąd wzięła się nazwa wyjątkowego zapachu. Inna wersja głosi, że piątka była po prostu ulubioną cyfrą projektantki. Warto wspomnieć, że były to ukochane perfumy Marilyn Monroe.

Jeśli chcecie poznać całą historię tego niezwykłego zapachu - zajrzyjcie TU

Shalimar Shalimar Shalimar

Shalimar

Shalimar powstał w 1925 roku. Jaques Guerlain stworzył go zainspirowany historią zakochanego cesarza Szahdżahana, który poznał swą wybrankę w ogrodach Shalimar i z miłości wybudował Taj Mahal. Świat mody natychmiast oszalał na punkcie tego zapachu.

Był to czas magii, przemian oraz przewracającej w głowie zaskakującej mieszanki. Zapach składa się z kilku kropli waniliowego etylu dodanego do butelki Jicky. Owładnięty niesamowitą cielesną kompozycją, opętany zaskakującym uniesieniem, Jacques Guerlain powtarzał ten eksperyment dzień i noc. Jego kompozycje zaprowadziły go na nieznane lądy i już wtedy wiedział, że szykuje się mała rewolucja.

I tak w 1925 r. narodził się pierwszy orientalny nektar. Shalimar gloryfikuje Annees Folles w czasach gdy kobiety odkrywały siebie na nowo. Orient był ostatnim krzykiem mody, suknie od Poiret przekształcały kobiety w przepiękne dzieła sztuki. Były to ciekawe czasy uchwycenia marzeń, które wirowały w rytmie Charlston'a i rozpalającego do czerwoności jazz'u.

Ernest Hemingway deklarował wówczas, że Paryż to niekończące się święto.

Więcej o historii perfum - znajdziecie TU

Joy to zapach stworzony przez Jeana Patou w 1930 roku po krachu na Wall Street. Powstał z myslą o klientach, których nie stać było już na wizyty w Paryżu. Nazwa Joy miała być ucieczką od ponurej depresji, która ogarniała społeczeństwo. Do stworzenia jednej uncji perfum Joy potrzeba 10.600 kwiatów jaśminu i 336 róż. Joy to zapach stworzony przez Jeana Patou w 1930 roku po krachu na Wall Street. Powstał z myslą o klientach, których nie stać było już na wizyty w Paryżu. Nazwa Joy miała być ucieczką od ponurej depresji, która ogarniała społeczeństwo. Do stworzenia jednej uncji perfum Joy potrzeba 10.600 kwiatów jaśminu i 336 róż. Fot. Sklep internetowy

Joy

Joy to zapach stworzony przez Jeana Patou w 1930 roku, tuż po krachu na Wall Street. Powstał z myślą o klientach, których nie stać było już na wizyty w Paryżu, gdzie zwykle wówczas kupowano perfumy.

Nazwa Joy miała być ucieczką od ponurej depresji, która ogarniała społeczeństwo. Ciekawostką może wydać się fakt, że do stworzenia jednej uncji perfum Joy potrzeba 10.600 kwiatów jaśminu i 336 róż.

Więcej - piękne i kobiece perfumy. Te produkty są trwałe!

L'AIR DU TEMPS to zapach, który sprzedawany jest już ponad 60 lat. Mimo upływu czasu nie tracą popularności -  jedna butelka L'Air du Temps jest nadal sprzedawana co pięć sekund na całym świecie. W 1948 roku stworzył go  Robert Ricci. Zapach jest bardzo czysty, w jego składzie, każdy kwiat ma indywidualną identyfikację. Nuta serca: goździk, gardenia, róża i jaśmin, połączone są z ostrym piżmem, drzewem sandałowym i korzeniem irysa. L'AIR DU TEMPS to zapach, który sprzedawany jest już ponad 60 lat. Mimo upływu czasu nie tracą popularności - jedna butelka L'Air du Temps jest nadal sprzedawana co pięć sekund na całym świecie. W 1948 roku stworzył go Robert Ricci. Zapach jest bardzo czysty, w jego składzie, każdy kwiat ma indywidualną identyfikację. Nuta serca: goździk, gardenia, róża i jaśmin, połączone są z ostrym piżmem, drzewem sandałowym i korzeniem irysa. Fot. Sklep internetowy

L'AIR DU TEMPS

L'AIR DU TEMPS to zapach, który sprzedawany jest już ponad 60 lat!

Mimo upływu czasu nie stracił nic ze swojej popularności. Jedna butelka L'Air du Temps jest nadal sprzedawana co pięć sekund na całym świecie.

W 1948 roku stworzył go Robert Ricci. Zapach jest bardzo czysty, a każdy kwiat ma indywidualną identyfikację. Nuta serca: goździk, gardenia, róża i jaśmin, połączone są z ostrym piżmem, drzewem sandałowym i korzeniem irysa.

Christian Dior - Poison. Był wielkim hitem w latach osiemdziesiątych. Słynna fioletowa butelka i wyjątkowy, mocny zapach Poison był idealny dla czasów, w jakich powstał. Sprzedaż rozpoczęto w 1985 r., a popularny jest do dziś. W tym roku sprzedaż wzrosła o  dziesięć procent . Jego nuty kolendry, tuberozy i opoponax (rodzaj mirry) są ciepłe, ostre i naprawdę indywidualne. Christian Dior - Poison. Był wielkim hitem w latach osiemdziesiątych. Słynna fioletowa butelka i wyjątkowy, mocny zapach Poison był idealny dla czasów, w jakich powstał. Sprzedaż rozpoczęto w 1985 r., a popularny jest do dziś. W tym roku sprzedaż wzrosła o dziesięć procent . Jego nuty kolendry, tuberozy i opoponax (rodzaj mirry) są ciepłe, ostre i naprawdę indywidualne. Fot. Sklep internetowy

Poison

Christian Dior - Poison był wielkim hitem w latach 80. Słynna fioletowa butelka i wyjątkowo mocny zapach perfum, wydawał się być idealny w czasach, w których powstał. Sprzedaż rozpoczęto w 1985 roku, ale popularny jest do dziś.

Co ciekawe w ubiegłym roku sprzedaż wzrosła o dziesięć procent . Jego nuty kolendry, tuberozy i opoponax (rodzaj mirry) są ciepłe, ostre i naprawdę indywidualne.

Clarins Eau Dynamisante to świeże cytrusowe perfumy, które na rynku pojawiły się w 1987 roku i zrewolucjonizowały sposób, w jaki powstawały zapachy. Jako pierwszy zapach na świecie powstał tylko z podstawowych aromatycznych olejów. Miedzy innymi: cytryny, pomarańczy, paczuli i rozmarynu. Był to początek kompleksowego podejścia do kompozycji zapachowej. Jedna butelka sprzedawana jest w Wielkiej Brytanii co trzy minuty. Clarins Eau Dynamisante to świeże cytrusowe perfumy, które na rynku pojawiły się w 1987 roku i zrewolucjonizowały sposób, w jaki powstawały zapachy. Jako pierwszy zapach na świecie powstał tylko z podstawowych aromatycznych olejów. Miedzy innymi: cytryny, pomarańczy, paczuli i rozmarynu. Był to początek kompleksowego podejścia do kompozycji zapachowej. Jedna butelka sprzedawana jest w Wielkiej Brytanii co trzy minuty. Fot. Sklep internetowy

Clarins Eau Dynamisante

Clarins Eau Dynamisante to świeże, cytrusowe perfumy, które na rynku pojawiły się w 1987 roku. Zrewolucjonizowały sposób wyrobu perfum.

Jako pierwszy zapach na świecie zrobiono go z podstawowych aromatycznych olejów. Miedzy innymi: cytryny, pomarańczy, paczuli i rozmarynu. Był to początek kompleksowego podejścia do kompozycji zapachowej. Jedna butelka sprzedawana jest w Wielkiej Brytanii co trzy minuty.

Owocowo-kwiatowy zapach Dior J'adore - 11 lat po jego wprowadzeniu, jest wciąż jednym z najlepiej sprzedających się perfum. Ma prostą butelkę ze szkła, którą wieńczy złota nakrętka. W kształcie przypomina klepsydrę. Jest to zmysłowy zapach z nutami mandarynki, orchidei, fioletu i śliwki. Idealnie komponuje się z tak zwaną małą czarną na romantyczny wieczór. Owocowo-kwiatowy zapach Dior J'adore - 11 lat po jego wprowadzeniu, jest wciąż jednym z najlepiej sprzedających się perfum. Ma prostą butelkę ze szkła, którą wieńczy złota nakrętka. W kształcie przypomina klepsydrę. Jest to zmysłowy zapach z nutami mandarynki, orchidei, fioletu i śliwki. Idealnie komponuje się z tak zwaną małą czarną na romantyczny wieczór. Fot. Sklep internetowy

Dior J'adore

Owocowo-kwiatowy zapach Dior J'adore - 16 lat po jego wprowadzeniu, jest wciąż jednym z najlepiej sprzedających się perfum. Ma prostą butelkę ze szkła, którą wieńczy złota nakrętka. W kształcie przypomina klepsydrę. Jest to zmysłowy zapach z nutami mandarynki, orchidei, fioletu i śliwki. Idealnie komponuje się z tak zwaną małą czarną na romantyczny wieczór.

Polecamy wam też nową reklamę tego kultowego zapachu - naprawdę robi wrażenie:

Blue Grass Elizabeth Arden to świeży, kwiatowy zapach, który powstał w 1935 roku, ale nadal jest na liście bestsellerów w sprzedaży detalicznej rok po roku. Nazwa pochodzi od niebieskeij trawy w Kentucky, na której Elizabeth Arden pasła swoje konie. Ten zapach jest jak wiosna w butelce - mówiła Arden. Klasyczny kwiatowy zapach z nutami lawendy, bergamotki i kwiatu pomarańczy. Blue Grass Elizabeth Arden to świeży, kwiatowy zapach, który powstał w 1935 roku, ale nadal jest na liście bestsellerów w sprzedaży detalicznej rok po roku. Nazwa pochodzi od niebieskeij trawy w Kentucky, na której Elizabeth Arden pasła swoje konie. Ten zapach jest jak wiosna w butelce - mówiła Arden. Klasyczny kwiatowy zapach z nutami lawendy, bergamotki i kwiatu pomarańczy. Fot. Sklep internetowy

Blue Grass

Blue Grass Elizabeth Arden to świeży, kwiatowy zapach, który powstał w 1935 roku, ale nadal jest na liście bestsellerów w sprzedaży detalicznej. W dodatku - rok po roku.

Nazwa pochodzi od niebieskiej trawy w Kentucky, na której Elizabeth Arden pasła swoje konie. Ten zapach jest jak wiosna w butelce - mówiła Arden. Klasyczny kwiatowy, z nutami lawendy, bergamotki i kwiatu pomarańczy.

To był 1932 rok, kiedy Je Reviens,  wydał francuski couture House of Worth - jeden z najwiekszych hitów perfumeryjnych na całym świecie. Zapach miał być tak zwanym romansem z Paryżem. Zamknięty w eleganckiej butelce Art Deco. Stał się popularnym prezentem od żołnierzy dla swoich ukochanych podczas II wojny światowej. Jest to miękki, kwiatowy bukiet z nutami jaśminu, ylang-ylang i ambry, To był 1932 rok, kiedy Je Reviens, wydał francuski couture House of Worth - jeden z najwiekszych hitów perfumeryjnych na całym świecie. Zapach miał być tak zwanym romansem z Paryżem. Zamknięty w eleganckiej butelce Art Deco. Stał się popularnym prezentem od żołnierzy dla swoich ukochanych podczas II wojny światowej. Jest to miękki, kwiatowy bukiet z nutami jaśminu, ylang-ylang i ambry, Fot. Sklep internetowy

House of Worth

Był to rok 1932, kiedy Je Reviens, wydał francuski couture House of Worth - jeden z największych hitów perfumeryjnych na całym świecie. Zapach miał oznaczać romans z Paryżem. Zamknięty w eleganckiej butelce Art Deco, stał się popularnym prezentem od żołnierzy dla  ukochanych, podczas II wojny światowej.

Jest to miękki, kwiatowy bukiet z nutami jaśminu, ylang-ylang i ambry.

Stworzonym 16 lat temu zapachem Classique Jean Paul Gaultier zawojował świat perfum. W  gorsetowej butelce  znaleźć można zmysłowe nuty róży, anyżu, imbiru i kwiatu pomarańczy. Nadal sprzedaje się cztery butelki co minutę na całym świecie przez prawie 19.000 detalistów na całym świecie. Stworzonym 16 lat temu zapachem Classique Jean Paul Gaultier zawojował świat perfum. W gorsetowej butelce znaleźć można zmysłowe nuty róży, anyżu, imbiru i kwiatu pomarańczy. Nadal sprzedaje się cztery butelki co minutę na całym świecie przez prawie 19.000 detalistów na całym świecie. Fot. Sklep internetowy

Classique

Stworzonym 21 lat temu zapachem Classique, Jean Paul Gaultier podbił świat perfum. W gorsetowej butelce znaleźć można zmysłowe nuty róży, anyżu, imbiru i kwiatu pomarańczy. Dziś, co minutę, na całym świecie sprzedaje się cztery butelki tego zapachu. Warto dodać, że w ofercie ma go prawie 19.000 detalistów.

Coco Mademoiselle to lżejsza, świeższa wersji Coco. Uruchomiona w 2001 roku jako hołd dla Coco Chanel, jest obecnie jednym z markowych bestsellerów. Coco Mademoiselle to lżejsza, świeższa wersji Coco. Uruchomiona w 2001 roku jako hołd dla Coco Chanel, jest obecnie jednym z markowych bestsellerów. Fot. Sklep internetowy

Coco Mademoiselle

Coco Mademoiselle to lżejsza i świeższa wersja zapachu Coco marki Dior. Stworzona już w 2001 roku, jako hołd dla Coco Chanel, jest obecnie jednym z markowych bestsellerów.

Beautifull Estee Lauder. Powstał w 1982 roku po czterech latach intensywnych badań marki. Beautifull pozostaje ikoną delikatnego zapachu kwiatowego. Do wytworzenia wykorzystuje się bułgarskie róże (9000 funtów), goździk, tymianek i mirrę. Beautifull Estee Lauder. Powstał w 1982 roku po czterech latach intensywnych badań marki. Beautifull pozostaje ikoną delikatnego zapachu kwiatowego. Do wytworzenia wykorzystuje się bułgarskie róże (9000 funtów), goździk, tymianek i mirrę. Fot. Sklep internetowy

Beautiful

Beautiful od Estee Lauder powstał w 1982 roku po czterech latach intensywnych badań marki. Perfumy pozostały ikoną wśród zapachów kwiatowych. Do wytworzenia wykorzystuje się bułgarskie róże (9000 funtów), goździk, tymianek i mirrę.

CK to pierwszy w historii zapach unisex. Jego wprowadzenie w 1994 roku było rewolucją w świecie zapachów. Kampania reklamowa z młodą Kate Moss była bardzo znana. Zapach odzwierciedla modę czasu grunge. CK to pierwszy w historii zapach unisex. Jego wprowadzenie w 1994 roku było rewolucją w świecie zapachów. Kampania reklamowa z młodą Kate Moss była bardzo znana. Zapach odzwierciedla modę czasu grunge. Fot. Sklep internetowy

CK

CK to pierwszy w historii zapach unisex. Jego wprowadzenie w 1994 roku było rewolucją w świecie perfum. Kampania reklamowa z młodą Kate Moss była wówczas bardzo znana. Zapach odzwierciedla modę czasu grunge.

Rive Gauche YSL. Dostępny od 1971 r. Mix kolorów niebieskiego, srebrnego i czarnego stał się rozpoznawalny dzięki odejściu od tradycyjnej butelki perfum ze szkła. Zaprojektowany tak, aby mógł być chowany do torebki i używany przez cały dzień. Zapach jest kobiecym połączeniem nut kwiatowych z nutami ylang ylang i frezji, piżma i kick z wetiwer, mirry i mchu dębowego. Rive Gauche YSL. Dostępny od 1971 r. Mix kolorów niebieskiego, srebrnego i czarnego stał się rozpoznawalny dzięki odejściu od tradycyjnej butelki perfum ze szkła. Zaprojektowany tak, aby mógł być chowany do torebki i używany przez cały dzień. Zapach jest kobiecym połączeniem nut kwiatowych z nutami ylang ylang i frezji, piżma i kick z wetiwer, mirry i mchu dębowego. Fot. Sklep internetowy

Rive Gauche

Rive Gauche YSL jest dostępny od 1971 r. Mix kolorów: niebieskiego, srebrnego i czarnego stał się rozpoznawalny dzięki odejściu od tradycyjnej butelki ze szkła. Zaprojektowany tak, aby chować go do kobiecej torebki i używać przez cały dzień.

Zapach jest kobiecym połączeniem nut kwiatowych z nutami ylang ylang i frezji, piżma i kick z wetiwer, mirry oraz mchu dębowego.

Lime, Basil And Mandarine Cologne. Stworzony został ponad 20 lat temu przez założycielkę Jo Malone, która rozpoczęła wyrób perfum drogą mieszania  olejów w kuchni. Marka ta jest obecnie własnością Estee Lauder. Jo odsprzedała ją w 2006 roku. Zapach ten jest bestsellerem marki. Może być używany zarówno przez mężczyzn jak i kobiety. Lime, Basil And Mandarine Cologne. Stworzony został ponad 20 lat temu przez założycielkę Jo Malone, która rozpoczęła wyrób perfum drogą mieszania olejów w kuchni. Marka ta jest obecnie własnością Estee Lauder. Jo odsprzedała ją w 2006 roku. Zapach ten jest bestsellerem marki. Może być używany zarówno przez mężczyzn jak i kobiety. Fot. Sklep internetowy

Lime, Basil And Mandarine Cologne

Lime, Basil And Mandarine Cologne stworzony został ponad 20 lat temu przez założycielkę Jo Malone, która rozpoczęła wyrób perfum drogą mieszania olejów w kuchni. Marka ta jest obecnie własnością Estee Lauder. Jo odsprzedała ją w 2006 roku.

Zapach ten jest bestsellerem Jo Malone i może być używany zarówno przez mężczyzn jak i kobiety.

Anais Anais Cacharel. Jako pierwszy zapach na świecie miał swą premierę w telewizji. Dzięki czemu dokonał wstrząsów w branży. Jest dostępny w sklepach od 1978 r. Jego białe butelki, ozdobione kwiatami, stały się uosobieniem mody końca lat siedemdziesiątych. Wciąż jeszcze sprzedaje się ponad dwa miliony butelek rocznie. Anais Anais Cacharel. Jako pierwszy zapach na świecie miał swą premierę w telewizji. Dzięki czemu dokonał wstrząsów w branży. Jest dostępny w sklepach od 1978 r. Jego białe butelki, ozdobione kwiatami, stały się uosobieniem mody końca lat siedemdziesiątych. Wciąż jeszcze sprzedaje się ponad dwa miliony butelek rocznie. Fot. Sklep internetowy

Anais Anais Cacharel

Anais Anais Cacharel - jako pierwszy zapach na świecie, miał swą premierę w telewizji. Dzięki czemu dokonał rewolucji w branży. Jest dostępny w sklepach od 1978 r. Jego biała butelka, ozdobiona kwiatami, stała się uosobieniem mody końca lat siedemdziesiątych.

Wciąż jeszcze sprzedaje się ponad dwa miliony butelek rocznie.

Pierwszy zapach Estee Lauder, stworzony w 1953 roku, sprzedał do dziś ponad 250 milionów butelek. Na początku 1950, zapach był jeszcze z serii tych na Pierwszy zapach Estee Lauder, stworzony w 1953 roku, sprzedał do dziś ponad 250 milionów butelek. Na początku 1950, zapach był jeszcze z serii tych na "specjalne okazje". Dziś jest zapachem, który kobiety mogą nosić na co dzień. Fot. Sklep internetowy

YOUTH DEW

Pierwszy zapach Estee Lauder, stworzony w 1953 roku, sprzedał do dziś ponad 250 milionów butelek. Na początku 1950, zapach był jeszcze z serii tych na "specjalne okazje". Dziś jest zapachem, który kobiety mogą nosić na co dzień.

Yves Saint Laurent Yves Saint Laurent "Opium" materiały prasowe

Opium

Kiedy Opium pojawił się w sprzedaży w 1977 roku, był  wyjątkowy jak żaden inny zapach. Ciężki, zmysłowy i sugestywny.

Yves Saint Laurent wywołał burzę, gdy porównał go do "śmiertelnej ecstasy". Zapach pozostaje wciąż niezwykle popularny i jest jednym z najbardziej udanych perfum w historii. Zawiera nuty mandarynki, bergamotki, wanilii, jaśminu i paczuli.

Angel Angel Angel

Angel

Angel Thiery'ego Muglera, dzięki niepowtarzalnej butelce w kształcie gwiazdy, szybko stał się klasykiem w świecie zapachów. Sprzedaż rozpoczęła się 15 lat temu. Zmysłowa mieszanka bergamotki, wanilii, czekolady i karmelu, była naprawdę wyjątkowym i luksusowym połaczeniem.

Angel jest wciąż jednym z pięciu najlepiej sprzedających się zapachów w Wielkiej Brytanii.

Eva Mendes w kampanii reklamowej perfum Angel

Delicious Night Delicious Night Delicious Night

Delicious Night

Oryginalny zapach DKNY Donny Karan został wprowadzony na rynek 16 lat temu, ale wciąż jeszcze jest jednym z najbardziej popularnych zapachów na świecie.

Delicious Night to kolejna odsłona i odświeżenie zapachu oraz jednocześnie jeden z najlepiej sprzedających się rodzajów słynnych już "jabłuszek".

Więcej o: