Makijaże na Halloween - najciekawsze tutoriale

Już jutro Halloween, więc jeśli jeszcze nie zdecydowałaś się na konkretne przebranie, przyjrzyj się naszym inspiracjom.
noc żywych trupów noc żywych trupów kolaż lula.pl

Noc żywych trupów

Albo przerażająca laleczka, która ożywa w noc Halloween. Taki pomysł na przebranie proponuje Heidi Larsen. Jej makijaż jest dość skomplikowany, ale nawet jeśli nie uda się go odtworzyć w 100 proc. powinien zrobić wrażenie na wszystkich gościach. Do jego wykonania przyda ci się paleta fioletowych cieni, biała kredka do oczu i śliwkowa pomadka oraz duża ilość jasnego podkładu, który stanowi bazę większości halloweenowych stylizacji.

vincent van gogh vincent van gogh kolaż lula.pl

Vincent van Gogh

Przebranie, które z pewnością będzie niepowtarzalne, to inspiracja malarstwem van Gogha. Makijaż wzorowany na autoportrecie z 1888 roku wykonasz za pomocą farbek do malowania twarzy. Nie zapomnij także o odpowiednio pomalowanej marynarce i kapeluszu! Możesz kupić je w sklepie z używaną odzieżą i własnoręcznie przerobić.

gnijąca panna młoda gnijąca panna młoda kolaż lula.pl

Gnijąca panna młoda

Animowana bohaterka filmu Tima Burtona, to ciekawa alternatywa dla klasycznych przerażających zombie. Wykonanie takiego makijażu wymaga niemałej precyzji, ale w efekcie uzyskujemy oryginalny i niezapomniany wygląd. Nie zapomnij też o niebieskiej peruce!

pocahontas pocahontas kolaż lula.pl

Pocahontas

Jeśli zamiast przerażających, pokrwawionych postaci bliżsi są ci bohaterowie filmów Disney'a, z pewnością spodoba ci się pomysł na makijaż w stylu Pocahontas. Blondynki o jasnej cerze, będą musiały zainwestować w ciemniejszy podkład, ale u większości osób wystarczy po prostu puder brązujący. Duże usta, podkreślone oczy i charakterystyczny czerwony tatuaż na ramieniu, to znaki rozpoznawcze pięknej Indianki.

pinhead pinhead kolaż lula.pl

Pinhead

Pinhead, czyli bohater horroru "Wysłannik piekieł", którego twarz pokrywają dziesiątki szpilek, to kolejna mroczna propozycja makijażu. Tym razem nie wystarczą jednak kolorowe farbki - niezbędne będą metalowe elementy imitujące szpilki, klej i dużo cierpliwości, bo zamocowanie każdego elementu jest niezwykle czasochłonne. Jednak przyznajcie, efekt wart jest zachodu!

komiks komiks Kolaż lula.pl

Dziewczyna z komiksu

Makijaż w stylu dziewczyn z komiksu, to jeden z naszych faworytów. Intensywne kolory, wyraziste kontury i charakterystyczna słuchawka, sprawią, że nie pozostaniesz niezauważona na żadnej imprezie. Jest to także stylizacja dość prosta w wykonaniu. Make up wykonasz kosmetykami, które z pewnością masz w swojej kosmetyczce - konturówka do ust, czarna kredka do oczu oraz niebieski cień stanowią bazę. Możesz oczywiście pójść o krok dalej i dokupić perukę lub sztuczne rzęsy.

Więcej o: