Jessica Alba jak Lady Gaga?

W najnowszym numerze włoskiego wydania Vogue pojawia się sesja Jessiki Alby. Zdjęcia piękne, ale podobną stylizację już gdzieś widzieliśmy...
Jessica Alba we włoskim wydaniu Vogue. Kwiecień 2011 Jessica Alba we włoskim wydaniu Vogue. Kwiecień 2011 Skan magazynu Vogue Italia

Jessica Alba w sesji dla włoskiego wydania Vogue

Zdjęcia autorstwa Michelangelo di Battisty przyciągają uwagę. Jessica Alba przed obiektywem prezentuje się jak zawsze znakomicie, ale tym razem odrobinę inaczej niż zwykle. Uwagę zwraca jej oryginalna fryzura (zapewne peruka) oraz makijaż w nieco gotyckim stylu. Stylizacje Vogue wyróżniać się mają w końcu czymś oryginalnym.

Jessica Alba we włoskim wydaniu Vogue. Kwiecień 2011 Jessica Alba we włoskim wydaniu Vogue. Kwiecień 2011 Kolaz Lula.pl

Ale to już było...

Byłoby tak również i tym razem, gdyby nie fakt, że zarówno makijaż jak i fryzura do złudzenia przypomina stylizację Lady Gagi do sesji z marca 2011, która pojawiła się w amerykańskim wydaniu magazynu.

Lady Gaga w marcowym wydaniu amerykańskiego Lady Gaga w marcowym wydaniu amerykańskiego "Vogue" vogue.com

Lady Gaga w marcowym wydaniu amerykańskiego Vogue'a

Piosenkarka pojawiła się zarówno na okładce jak i w edytorialu - w sesji zdjęciowej wykonanej przez Mario Testino w Royal Museum of Fine Arts. Szczegóły różnią się od siebie, natomiast koncepcja wizażu jest łudząco podobna.

Jessica Alba w sesji dla Vogue Jessica Alba w sesji dla Vogue Scan Italian Vogue

Jessica Alba

Mimo, widocznych podobieństw, sytuację ratuje na szczęście zupełnie inny, bo bardziej tajemniczy klimat sesji.

Jessica Alba w sesji dla Vogue Jessica Alba w sesji dla Vogue Scan Italian Vogue

Mroczny background

Kojarzy się z filmem Roberta Rodrigueza, nakręconym na podstawie trzech komiksów Franka Millera, w którym Jessica Alba grała jedną z głównych ról.

Jessika Alba we włoskim wydaniu Vogue. Kwiecień 2011 Jessika Alba we włoskim wydaniu Vogue. Kwiecień 2011 scan Italian Vogue

Styl Jessiki Alby

Rożne są też stylizacje samych strojów. Jessica Alba występuje bowiem przed obiektywem w kreacjach od Prady, Chanel oraz Dolce & Gabbana.

Sama Alba tak opisuje swój codzienny styl:

Mój styl jest mieszanką klasy zarówno wysokiej jak i niskiej. Uwielbiam tajemniczość, więc dobierając strój zdecydowanie nie chcę odkrywać zbyt wiele. Wyjątek stanowią oczywiście sesje lub gra na planie, ale wtedy wcielam się w rolę kogoś innego. To moja praca. Lubię rzeczy, które są eleganckie i szykowne, a z drugiej strony mają jakiś pazur w rock-and-rollowym stylu ".

Jessika Alba we włoskim wydaniu Vogue. Kwiecień 2011 Jessika Alba we włoskim wydaniu Vogue. Kwiecień 2011 Kolaz Lula.pl

Makijaż

Warto też zwrócić uwagę na kilka elementów makijażu. Pisaliśmy już o wiosennych trendach w tym temacie. Ciemna pomadka w kolorze wina, ozdabiała twarze niejednej modelki podczas pokazów wiosenno-letnich kolekcji. Mimo, że nie wszystkich przekonuje tak ciemny kolor ust - warto rozważyć zakup kosmetyku. Stanowi szykowne uzupełnienie wieczorowego makijażu.

Kolejnym wyrazistym elementem jest też pomarańczowy kolor cieni (swoją drogą ten kolor jest absolutnym hitem tego sezonu). Odpowiednio dobrane odcienie można jak widać łączyć na wiele sposobów.

Więcej o: