Koński ogon na kilka sposobów

Kucyk jest fryzurą, które świetnie sprawdza się w bardzo różnych sytuacjach! Pasuje zarówno do codziennych stylizacji, jak i tych bardziej klasycznych i wieczorowych. Można go wykonać na wiele różnych sposobów. Uniwersalny koński ogon nie traci nic ze swego uroku.
Jennifer Lopez fot. East News Jennifer Lopez fot. East News Jennifer Lopez fot. East News

Kucyk

Kucyk jest fryzurą, które świetnie sprawdza się w bardzo różnych sytuacjach! Pasuje zarówno do codziennych stylizacji, jak i tych bardziej klasycznych i wieczorowych. Można go wykonać na wiele różnych sposobów. Uniwersalny koński ogon nie traci nic ze swego uroku.

Koński ogon - widok z boku (Jil Sander) Koński ogon - widok z boku (Jil Sander) EAST NEWS/

Pokaz Jil Sander

Kto powiedział, że kucyk musi być nudny? Dzięki prostym trikom - można sprawić, że nawet tak mało skomplikowana fryzura może mieć ciekawy akcent.

W tym przypadku zanim zwiążemy włosy w kucyk, należy zostawić dwa pasma z przodu głowy. Kiedy zwiążemy włosy - należy je umiejętnie opleść w całość i przypiąć spinkami.

MILANO_September_2008  JIL SANDER_  Ready to wear spring summer 2009  PHOTO : EAST NEWS / ZEPPELIN

Florian Jayet

To bardzo nietypowy, ale i ciekawy pomysł na uczesanie kucyka. Przednią część włosów mocno tapirujemy układając ją w formę irokeza, reszta włosów zostaje gładko zebrana w kucyka.

Bardzo ważne jest w tym przypadku, by włosy były proste i gładkie. Najpierw więc warto je dokładnie wyprostować. Kiedy kucyk jest już gotowy - przewiązujemy go kilkoma gumkami. Aby odstawał - tak jak na zdjęciach, polecam użyć na przykład małej kredki, która włożona w środek kucyka i związana - będzie zupełnie niewidoczna. Bez tego, kucyk niestety opadnie.

Florian JayetFlorian Jayet

Pokaz BluGirl w Mediolanie. Lekko natapirowany kucyk na boku głowy, przewiązany na środku drugą gumką. Takiej fryzurze ładnego wykończenia doda nakrycie głowy - idealne na zbliżające się chłodne wieczory. Pokaz BluGirl w Mediolanie. Lekko natapirowany kucyk na boku głowy, przewiązany na środku drugą gumką. Takiej fryzurze ładnego wykończenia doda nakrycie głowy - idealne na zbliżające się chłodne wieczory. Fot. Eastnews

Z pokazu Blugirl

Lekko natapirowany kucyk z boku głowy, przewiązany na środku drugą gumką to jedno z najprostszych w wykonaniu fryzur. Elementem, który niewątpliwie dodaje uroku całemu uczesaniu jest ciekawe nakrycie głowy.

Wysoki kucyk w odsłonie glamour

Gwiazdy też uwielbiają kucyki i robią je na różne okazje. Choć wygląda niepozornie, odpowiednio wysoko upięty, będzie świetnym uzupełnieniem wieczorowej kreacji.

Wyjątkowości tej fryzurze nadają nie tylko bardzo wysoko spięte włosy, ale również to, że miejsce zebrania włosów przy skórze owinięto szerokim pasmem włosów. Również gładkość sprawia, że to uczesanie robi wrażenie Świetnie też eksponuje urodę - wyostrza rysy i podkreśla kości policzkowe.

Włosy najlepiej najpierw wysuszyć na okrągłej szczotce, pasmo po paśmie po wcześniejszym nałożeniu produkty wygładzającego. Następnie warto użyć prostownicy.

Po wyprostowaniu włosów sczesz je wysoko do góry (na dole pozostawiając pasmo do owinięcia kucyka) i ściągnij mocno gumką. Wyciągnięte pasmo zawiń wokół zebranych włosów i przypnij pod spodem wsuwką. Na koniec można spryskać włosy nabłyszczającym sprayem.

Włosy zaczesane w koński ogon, który następnie należy natapirować. Włosy zaczesane w koński ogon, który następnie należy natapirować.

Stawiamy na objętość

W tym sezonie loki w dużej objętości znów są modne. Jedną z propozycji może być też wykonanie takiego kucyka. Powinien on sprawiać wrażenie lekkiego bałaganu na włosach. Loki wcale nie muszą być gładkie.

Na zdjęciu z pokazu - efekt jest może odrobinę przesadzony, ale wy nie musicie przecież wykonywać fryzury w identyczny sposób.

PHOTO: EAST NEWS / ZEPPELIN

13.05 2011 - pokaz Macieja Zienia

W ostatni piątek w Warszawie odbył się pokaz najnowszej kolekcji Macieja Zienia. Pisaliśmy już o makijażach. Zwróciliśmy uwagę również na fryzury.

Uczesania były wprawdzie dość klasyczne. Kucyk bowiem już zawsze będzie zaliczany do klasyki fryzjerskiego świata. Ten kucyk nie miał jednak w sobie nic z grzeczności. Włosy były dokładnie wystylizowane, a uczesane w koński ogon fale w dużej objętości nadawały całości stylizacji charakteru. Wgnieciono w nie duże ilości pianki oraz żelu, a na koniec dodatkowo podtapirowano i utrwalono lakierem.

Aleksander Berardi pokaz - różne oblicza kucyka Aleksander Berardi pokaz - różne oblicza kucyka Fot. Eastnews

Aleksander Berardi

Możecie też wybrać  grzeczniejszą odsłonę kucyka, zaprezentowaną między innymi na pokazie Aleksandra Berardi w Nowym Jorku. Gładkie fale zebrane w koński ogon z boku głowy to uczesanie, które z powodzeniem można nosić na co dzień.

Aleksander Berardi pokaz - różne oblicza kucykaAleksander Berardi pokaz - różne oblicza kucyka

Fanka takich fryzur jest miedzy innymi Jennifer Lopez

PHOTO: EAST NEWS/REX FEATURES  Jennifer Lopez  NICKLEODEON 17TH ANNUAL KIDS CHOICE AWARDS, LOS ANGELES, AMERICA - 04 APR 2004

Więcej o: