Amy Winehouse muzą Karla Lagerfelda?

Dom mody Chanel po raz kolejny dał wyraz swojemu uwielbieniu dla kontrowersyjnej piosenkarki. Najnowsza kampania marki jest wyraźnie inspirowana stylem niepokornej Brytyjki...

Nie od dziś wiadomo że brytyjska piosenkarka

Amy Winehouse zasługuje na tytuł królowej problemów

: nie stroni od narkotyków, ma silnie widoczną infekcję skóry i męża w więzieniu. Świat mody zdaje się jednak nie zwracać na to uwagi. Ikoną stylu nazwała Amy między innymi, Victoria Beckham . Cavalli zaproponował jej dożywotnie dostawy ubrań w zamian za to, że na imprezach i koncertach będzie nosiła jego projekty. Fendi zapłaciło piosenkarce 500,000 funtów , aby zaśpiewała na powtórnym otwarciu butiku marki w Paryżu. Dyrektor domu mody Chanel nazwał ją natomiast, swoją muzą .

W zaprezentowanej w grudniu 2007 kolekcji Paris-London 2008 domu mody Chanel wyraźnie widoczne były inspiracje stylem Amy . Na wybiegu pojawiły się modelki z wysoko upiętymi włosami oraz grubą warstwą czarnego eyeliner'a, podkreślającą kontur oczu.

Ona jest piękną i utalentowaną artystką. Uwielbiam jej fryzurę. Jest dla mnie inspiracją." - powiedział Karl Lagerfeld. "Ona jest jak Brigitte Bardot w latach 50. i 60. Amy jest nową Brigitte!" - dodał.

Nowa kampania domu mody Chanel z udziałem Coco Rocha promująca kolekcję Paris-London 2008 również inspirowana jest stylem Amy. Na zdjęciach Coco, która współpracowała z markami takimi jak: Balenciaga, Dior, Dolce & Gabbana, Lanvin, The Gap, Tommy Hilfiger oraz Yves Saint Laurent, wygląda jak sobowtór piosenkarki. Tweedowe płaszcze , kurtki w szkocką kratę, neo-punkowe akcesoria , rękawiczki bez palców - wszystko wzbogacone kryształami Swarovskiego - to dominujące elementy kolekcji.

Vogue wydanie brytyjskie, lipiec 2008: kampania reklamowa Chanel / Skan własnyVogue wydanie brytyjskie, lipiec 2008: kampania reklamowa Chanel / Skan własny Vogue wydanie brytyjskie, lipiec 2008: kampania reklamowa Chanel / Skan własny

Niedawno pojawiła się także informacja, jakoby Amy , na zaproszenie Julien'a Macdonald'a miała sama pojawić się na wybiegu . Debiut ma mieć miejsce w trakcie londyńskiego Tygodnia Mody. Mcdonald chce, aby Amy została gwiazdą jego kolekcji na sezon Wiosna/Lato 2009.

Czy Amy ma zadatki na prawdziwą modelkę? Ta kwestia wydaje się sporna. Grupa przeciwników piosenkarki jest równie liczna jak jej zwolenników. Obecność Amy w świecie mody przywodzi na myśl przypadek Kate Moss przyłapanej na braniu kokainy. Zaraz po tym modelka straciła wszystkie kontrakty. Chwilę później wróciła jednak w wielkim stylu . Wydaje się, że świat mody nie może oprzeć się "heroin girls" w typie Moss i Winehouose.

Vogue wydanie brytyjskie, lipiec 2008: kampania reklamowa Chanel / Skan własnyVogue wydanie brytyjskie, lipiec 2008: kampania reklamowa Chanel / Skan własny Vogue wydanie brytyjskie, lipiec 2008: kampania reklamowa Chanel / Skan własny

Zobacz film z pokazu kolekcji Paris-London 2008!

Anna Kołakowska

Zobacz także:

Wielka moda i największe gwiazdy!

Kto chce zjeść Kate Moss?

Więcej modowych newsów znajdziesz w serwisie Moda !

Więcej o: