Jesteś blondynką, zarobisz więcej!

Lula dowiedziała się, że jak wskazuje ranking magazynu Forbes czołówkę najlepiej zarabiających modelek świata zdominowały blondynki z jasnymi oczami. Zmysłowe brunetki pozostają daleko w tyle!

Wśród najbardziej rozchwytywanych i najbogatszych supermodelek świata są przedstawicielki różnych narodowości, ale wszystkie mają jedną cechę wspólną - jasne włosy, które upodobniają je do księżniczek rodem z legend i baśni.

Moda na blondynki zapanowała na światowych wybiegach wraz z pojawieniem się nazwisk takich jak: Claudia Schiffer , Eva Herzigowa oraz Elle McPherson . W ciągu lat dołączyły do nich kolejne jasnowłose piękności. Przekonały one specjalistów od reklamy, że blond włosy i jasne oczy to gwarantowany sukces finansowy. Brazylijska modelka Gisele Bundchen , odkryta przez przedstawiciela agencji Elite w jednej z restauracji Mc Donald's w Sao Paolo, ma dziś na swoim koncie ponad 20 kampanii reklamowych, których wartość oceniana jest na 150 mln dolarów. Tylko w ciągu ubiegłego roku modelka zarobiła 35 mln dolarów. Dobrą passę ma również Heidi Klum , 34-letnia mama z charakterystycznymi, dziewczęcymi warkoczami, która właśnie ubezpieczyła swoje nogi na 2 mln dolarów. Najbogatszą trójkę zamyka Kate Moss , która pomimo ciągłych skandali, wciąż należy do najbardziej rozchwytywanych modelek świata. Podobną popularnością cieszy się holenderska modelka Doutzen Kroes , bohaterka kalendarza Pirelli 2008, która w ciągu zaledwie kilku miesięcy stała się prawdziwą osobowością w świecie mody. Kroes pojawia się na okładkach najważniejszych magazynów i występuje w pokazach najbardziej prestiżowych domów mody takich jak Valentino czy Calvin Klein. Jej podobizna znajduje się w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud.

Fot. EAST NEWSFot. EAST NEWS Fot. EAST NEWS

Blond włosy przeważają również wśród młodego pokolenia supermodelek. Jasnowłosymi pięknościami są: młodziutka Amerykanka Karlie Kloss , Vlada Roslyakova , Snejana Onopka , Tanya Dziahileva , Marina Linchuk oraz ulubienica Ralpha Laurena, Valentina Zelyaeva . Większość blondynek pochodzi z Europy Wschodniej. Ma to związek z trwającą od lat fascynacją słowiańskim typem urody. Jak w każdym przypadku zdarzają się jednak wyjątki od reguły - wystarczy spojrzeć na jasnowłose, ciemnoskóre piękności z Brazylii.

Fot. EAST NEWSFot. EAST NEWS Fot. EAST NEWS

Wśród światowych topmodelek są naturalnie również brunetki, ale ich obecność można porównać do meteorytów - pojawiają się nagle, fascynują przez moment i szybko znikają. Ciemnowłosych modelki, wśród których znajdują się również światowe gwiazdy (choć nieliczne) takie jak Naomi Campbell , czy Isabeli FontanaSelita Ebanks nie są więc w stanie obalić stereotypu blondynki jako współczesnego kanonu kobiecego piękna. W czołówce najlepiej opłacanych modelek świata jest wprawdzie zmysłowa brunetka Adriana Lima, ale głównym atutem jej urody są jasne oczy.

Czyżby więc klasyczna piękność z burzą ciemnych loków i gorącym spojrzeniem sarnich oczu odchodziła do lamusa? Kolejne rankingi już wkrótce. Poczekamy - zobaczymy.

Anita Kwestorowska

Zobacz także:

Maryna z Białorusi

Karlie - dziewczyna z sąsiedztwa

Vlada Roslyakova - cień modelki

Tanya Dziahileva - największe odkrycie ostatnich sezonów

Snejana Onopka - wodna dama

Selita Ebanks - słodki owoc egzotyki

Niezniszczalna Isabeli

Moda dyskryminuje czarnoskóre modelki

Dziewczyny z serwisu Znam.to ostrzegają: Kultowa odżywka może szkodzić włosom!

Więcej o: