Wielkie święto Sonii Rykiel!

Wczorajszy pokaz Soni Rykiel, który odbył się w Paryżu okazał się niezwykły! Był okazją do świętowania 40-lecia twórczości francuskiej projektantki!

Sonia Rykiel, nazywana królową dzianiny, projektuje od 1968 roku . Jej pierwszy butik powstał dokładnie 40 lat temu na Rue de Graille w Paryżu.

Na wczorajszym pokazie zaprezentowana została kolekcja na sezon wiosna/lato 2009 zaprojektowana przez Gabrielę Grass , która niedawno została nowym dyrektorem kreatywnym domu mody Soni Rykiel. Przed rozpoczęciem na wybiegu pojawiła się córka projektantki, Nathalie, która otworzyła pokaz słowami:

Jesteś obecna w świecie mody od 40 lat! To jest twój prezent. Pięknej rocznicy Mamo!

Na widowni zasiedli znamienici goście, między innymi: Jean Paul Gaultier, Christian Lacroix, aktorka Emma Watson oraz sama Ditta Von Tesse!

Na kolekcję złożyły się stroje będące retrospektywą twórczości Soni. Stąd dużo dzianiny, czarnych, damskich garniturów, zwiewnych sukienek w pastelowych kolorach, meloników i cekinowych beretów. Wszystko niezwykle kobiece! Znalazły się w niej też jednak stroje szczególne, nawiązujące do stylu, a nawet fryzury samej projektantki.

Wszystkie kreacje zaprezentowane zostały przez modelki, które były wyraźnie zachwycone tym, że mogą wziąć udział w takim wydarzeniu. Dały temu wyraz między innymi zakładając rude peruki!

To jednak nie wszystkie niespodzianki. Pokaz zakończono prezentacją 40 kreacji zaprojektowanych między innymi przez Giorgio Armani'ego, Karla Lagerfelda, Martina Margielę i Donnę Karan. Jako przyjaciele Soni chcieli w ten sposób uczcic jej jubileusz! W trakcie wieczoru pojawił się również akcent polityczny. Amerykańskie projektantki, siostry Kate i Laura Mulleavy przygotowały sweter z dużym napisem Obama! Oczywiste jest więc, na kogo będą głosowac w zbliżających się wyborahc prezydenckich w USA!

Po wczorajszym pokazie wiemy, że 78-letnia Sonia nie wybiera się jeszcze na emeryturę.

Uwielbiamy jej szalenie kobiecie i oryginalne projekty, a szczególnie urokliwe berety, dlatego bez zastanowienia mówimy: niech żyje Sonia!

Anna Kołakowska

Więcej o: