Patricia Field - czerwonowłosa wizjonerka

Niedawno Lula pisała o serialowej modzie. Dziś możecie przeczytać o projektantce i stylistce, która ma w tej dziedzinie największy zasługi. To Patricia Field!

Muszę mieć te buty! Ktoś gdzieś widział taki naszyjnik? Skąd pochodzi ta torebka? Oto standardowe pytania padające podczas oglądania każdej produkcji, przy której współpracowała projektantka i stylistka Patricia Field. Znaki charakterystyczne? Czerwone włosy, mocny makijaż i odważny kolorowy strój. Oraz fantastyczna zdolność wyszukiwania oryginalnych projektów i łączenia ich w nietypowy sposób.

Patricia FieldPatricia Field Fot. East News

Sławę zdobyła stylizując bohaterki w serialu "Seks w wielkim mieście". Zaproszona do współpracy przez Sarę Jessicę Parker początkowo miała stworzyć tylko kilka strojów dla granej przez nią Carrie. Jednak produkcja szybko zyskała ponadprogramową popularność, a stroje stały się głównym znakiem rozpoznawczym bohaterki. Field rozwinęła skrzydła i została stylistką do końca serialowej produkcji, a nawet dłużej, czego efekty można było podziwiać kilka miesięcy temu w długometrażowej wersji przygód czterech kobiet z Nowego Jorku. Za swoją pracę otrzymała pięć nominacji do nagrody Emmy i choć wygrała zaledwie raz, jej nazwisko stało się marką rozpoznawaną na całym świecie. Butik w Nowym Jorku, który prowadziła od dawna, podczas kolejnych sezonów "Seksu w wielkim mieście" podwajał i potrajał liczbę nowych klientów. Obecnie jest miejscem, do którego nie wypada nie zajrzeć, będąc w okolicy.

Anne Hathaway jako Andy Sachs w filmie Diabeł ubiera się u PradyAnne Hathaway jako Andy Sachs w filmie Diabeł ubiera się u Prady Fot. East News

Kolejnym dużym wydarzeniem w jej karierze była praca przy filmowej adaptacji książki "Diabeł ubiera się u Prady". Zestawy oglądane na bohaterach, a w szczególności Anne Hathaway, przyczyniły się do nowego spojrzenia na takie marki jak choćby Chanel, które kojarzyły się do tej pory ze starszym pokoleniem. Za stylizację do "Diabła" Field została nominowana do Oscara i nagordy BAFTA.

Patrifia Field i Meryl Streep w filmie Diabeł ubiera się u Prady Patrifia Field i Meryl Streep w filmie Diabeł ubiera się u Prady  Fot. East News

Obecnie jest stylistką w serialu "Brzydula Betty". Niektórzy mówią, że najlepsze czasy minęły wraz zakończeniem "Seksu w wielkim mieście". Jednak projektantka nie poddaje się, wciąż realizując nowe pomysły. Najnowszym z nich jest współpraca z marką Marks & Spencer. Patricia Field podeszła do sprawy z ogromną radością, podkreślając, że to zaszczyt projektować dla firmy z taką tradycją i przede wszystkim oferującej ubrania dla kobiet w każdym wieku. Kolekcja będzie się składać z trzydziestu pięciu elementów, w tym akcesoriów. Dostępna będzie także w Polsce w warszawskich Złotych Tarasach już od 23 października.

Projekt: Patricia Field dla Marks & SpencerProjekt: Patricia Field dla Marks & Spencer www.marksandspencer.com

To może być niepowtarzalna szansa dla wszystkich kobiet, które chciałyby choć przez chwilę poczuć się jak Carrie Bradshaw. Zwiewne sukienki, kolorowe kopertówki... Lula będzie tam na pewno, a Czytelniczki?

Harel

Zobacz wywiad z Patricią Field przeprowadzony przez Peaches Geldof dla Nylon TV!

Zobacz także:

Skuteczny i wydajny balsam do ciała

Więcej o: