7 kroków do pięknej cery!

Lula Look radzi, jak utrzymać skórę w dobrej kondycji.

Skóra jest atakowana każdego dnia. Jak można jej pomóc?

1. Śpiąca królewna

Wszystkie wiemy , jak wygląda pozbawiona snu skóra - zmęczona cera, zmarszczki i cienie pod oczami. Przespana noc to najlepszy kosmetyk, jaki może otrzymać twoja skóra - dzięki niemu odpoczywa i regeneruje się sama!

2. Zmywaj trudy dnia

Nie daj się pokusie położenia się spać bez zmycia makijażu. Podczas nocy nie tylko zabrudzisz poduszkę, ale na skórze zgromadzi się warstwa tłuszczu, a zanieczyszczenia przenikną do skóry pozostawiając ją szarą i o nierównym kolorycie.

3. Złuszczaj

Skóra nieustannie się odnawia. Martwe komórki naskórka, które pozostaną na powierzchni skóry sprawiają, że stanie się ona zmęczona i bez życia. Regularne złuszczanie pomoże pozbyć się martwej powłoki pozostawiając skórę świeżą i promienną.

4. Chroń

Krem z filtrem to najlepszy produkt, jaki możesz nałożyć na skórę. I nie mówimy tu o pobycie na plaży. Promienie UV przenikają i niszczą skórę przez cały rok nawet w zimowe pochmurne dni. Wiele produktów obecnie zawiera filtr SPF 15 (minimalna ochrona, jaką powinnaś zapewnić skórze). Sprawdź, czy twój podkład i krem zawierają odpowiednie filtry.

5. Skończ z paleniem

Które postarza skórę. Rzucenie palenia sprawi, że skóra nie będzie wyglądała na zmęczoną i pozostanie bez zmarszczek na dłużej.

6. Nakładaj podkład

Niektórzy myślą, że podkład jest zły dla skóry. To nieprawda. Chroni ją przed zanieczyszczeniami.

7. Nie wyciskaj zaskórników i krostek

Oprzyj się pokusie. Wyciskanie może spowodować głębokie uszkodzenia skóry i może mieć wpływ na produkcję kolagenu. Poza tym pozostawia szpecące blizny.

Zobacz także:

Dobór i nakładanie podkładu

Wygraj walkę z zaskórnikami!

Czytaj także w Znam.to - recenzje kosmetyków oczyszczających i do demakijażu

Więcej o: