Sekrety nakładania cieni

Poznaj sekrety perfekcyjnego nakładania cieni. To prawdziwa sztuka!. Oto przewodnik Luli, jak wyczarować gwiezdne spojrzenie!

Właściwe narzędzia

Używaj aplikatora z gąbeczką, pędzelka z naturalnego włosia, a także własnych palców do rozcierania poszczególnych odcieni.

Cień

Do wyboru masz kosmetyki w postaci pudru (matowe, perłowe) oraz kremu (najczęściej błyszczące). Używaj więcej niż jednego odcienia na powiece i baw się kolorami i stopniem połysku, mieszaj odcienie perłowe i matowe.

Kolor

Oczy niebieskie : - do nich pasują odcienie ziemi, brązy, szarości, róże, zielenie; na wieczór niebieskookie dobrze będą wyglądały w w czerni i antracycie. Turkusy i elektryzujące błękity są bardzo na czasie. Oczy zielone : - pasują im brązy, odcienie miedzi, złota i fioletu; unikaj jasnych zieleni, które zamaskują odcień twojej tęczówki Oczy brązowe : - do nich pasuje większość kolorów, a khaki oraz niebieski fantastycznie wzmocnią ciemną głębię twojego spojrzenia. Połyskujące pastele w kolorze bladych fioletów i lekkie perłowe odcienie złagodzą wyraz oczu.

Technika

Nałóż jasny, naturalny cień jako bazę na powiekę, potem ciemniejszy kolor w kąciku oka . Najjaśniejszy kolor połóż w wewnętrznych kącikach oka. Aby powiększyć oko nałóż biały cień pod brwiami. Błyszczący cień najlepiej sprawdza się na środku górnej powieki tuż przy rzęsach. Jeśli lubisz makijaż w jasnych kolorach i błyszczący, używaj kremowych opalizujących cieni. Nakładaj jej palcami. Używaj mało kosmetyku , chyba, że chcesz uzyskać metaliczny wygląd. Jeśli marzysz o aksamitnym wykończeniu, nałóż pudrowy cień i baw się kolorami. Tuż przy linii rzęs, jak eyelinerem, nałóż ciemny cień pędzelkiem, potem dodaj jaśniejszy kolor na powiekę za pomocą gąbkowego aplikatora.

Czytaj także w Znam.to: Cienie dla makijażowych artystek

Więcej o: