Jak zrobić makijaż typu "smoky eye"?

"Przydymione oko" jest w tym sezonie bardzo mocno lansowane i niezwykle modne. Nadaje spojrzeniu tajemniczej głębi i jest niezwykle seksowny. I nieprawda, że nadaje się tylko na wieczorne wyjście.

3 proste kroki do "smoky eye":

1. Baza

Wykonanie makijażu zacznij od odpowiedniego przygotowania skóry powiek - cienie nie będą się zbierać w załamaniach, łatwiej je nałożysz. Użyj specjalnej bazy pod cienie lub po prostu nałóż podkład i sypki puder .

2. Rozcieranie

Poszczególne kolory powinny przechodzić jeden w drugi bardzo płynnie . Łącz je ze sobą za pomocą pędzelka lub gąbeczki .

3. Rzęsy

Wyraźnie pomalowane powieki wymagają starannie wytuszowanych , pogrubionych i wydłużonych rzęs. Dobry będzie też tusz o działaniu podkręcającym .

Jakie cienie?

Najlepiej wybrać te klasyczne, w kamieniu . Cienie kremowe są trudniejsze w aplikacji. Poza tym dosyć tłuste i dają jednolity kolor na powiece, a to nie jest pożądane. Smoky eye to makijaż , który opiera się na różnicach w nasyceniu koloru (ciemniej przy rzęsach i w zewnętrznym kąciku oka). Jasne kremowe cienie nadadzą się doskonale do podkreślenia wewnętrznego kącika oka.

Kredka

Jest niezbędna do obrysowania linii rzęs . Za pomocą grubej kredki można też wykonać delikatne "odymienie" - narysuj dookoła oka grubą linię - śliwkową, grafitową, granatową (cieniej pod dolnymi rzęsami) i rozetrzyj ją za pomocą aplikatora z gąbką. Ekspresowy efekt osiągniesz, rozcierając kredkę palcem .

Smoky eye na dzień

Do dziennej wersji "przydymionego oka" użyj najjaśniejszych cieni i kredki. Najlepsze będą odcienie czekolady, beżu i pastele . Obrysuj linię rzęs miękką kredką - koniecznie w takim samym kolorze jak cienie! Kreska nie powinna być bardzo widoczna. Za pomocą gąbkowego aplikatora rozetrzyj delikatnie kreskę - wykonuj ruchy do góry i na zewnątrz oka. Najjaśniejszym cieniem pokryj ruchomą część powieki . Następnie pędzelkiem z ciemniejszym kolorem rozcieraj kreskę tak, by najjaśniejszy odcień uzyskać w załamaniu ruchomej części powieki . Tym samym cieniem narysuj kreskę na dolnej powiece i też ją rozetrzyj. Dokładnie wytuszuj rzęsy , niekoniecznie czarnym tuszem. Na dzień sprawdzają się brązy, grafity, fiolety .

Smoky eye na wieczór

Zatuszuj cienie pod oczami korektorem . Dobrze, by był rozświetlający i niezbyt jasny (ciemne cienie i tak go uwydatnią). Na górne powieki nałóż podkład, a potem pokryj bazą utrwalającą cienie. Na całą ruchomą część górnej powieki nanieś mocno nasycony , ciemny cień. Za pomocą pędzelka rozetrzyj go w kierunku łuku brwiowego tak, by linia rzęs została podkreślona najmocniej, a załamanie powieki było jaśniejsze. Dobrze wytuszuj rzęsy . Im bardziej pogrubiający tusz, tym lepiej. Rzęsy muszą być bardzo wyraziste. Seksowny efekt uzyskasz rysując kreskę wzdłuż wewnętrznej krawędzi dolnej powieki.

Pułapki:

- uważaj na przydymiony makijaż, jeśli Twoje oczy są głęboko osadzone , ciemne cienie "wepchną" je jeszcze bardziej

- uważaj, żeby zamiast przydymionego oka nie uzyskać wyglądu misia pandy -wybieraj cienie tak, by nie kontrastowały zbyt mocno z kolorem twojej skóry i oczu

- brwi zaznaczaj delikatnie, tak samo jak usta - smoku eyes nie lubią konkurencji !

Zobacz także:

Jak regulować brwi?

Więcej o: