Które perfumy do ciebie pasują?

Dobór perfum do osobowości jest sztuką, bo perfumy powinny być jak nasz podpis. Owocowe, piżmowe, kwiatowe... Oto przewodnik Luli, jak dobrać perfumy do osobowości.

Rodziny zapachów

Szukając ulubionego, warto pamiętać o prostym podziale na rodziny: orientalne (ambrowe, pudrowe, raczej słodkie, korzenne, zawierają żywice i balsamy roślinne), owocowe (z olejkami eterycznymi z bergamotki, cytryny, pomarańczy, mandarynki), kwiatowe (najbardziej liczne, przeważają tu: jaśmin, róża, fiołek, tuberoza, narcyz, bez, konwalia, ylang-ylang), drzewne (drzewo sandałowe, paczula, cedr - głównie męskie) , zielone (zapachy liści i traw).

Jaki jest obecny trend?

Powracają zapachy kwiatowo-pudrowe, w których mocno czuć aromaty róży, lawendy, jaśminu i paczuli. Popularne są bardzo bogate zapachy, ale dyskretne oraz te zdecydowane, które np. zawierają wyczuwalne nuty pralin. prawdziwym trendem jest ciągła zmiana perfum lub ich mieszanie, by stworzyć własny, niepowtarzalny zapach.

Podejmowanie decyzji

Nie sugeruj się wyglądem flakonu, nawet jeśli jest niezwykły. Potrzebujesz odpowiednio dużo czasu i musisz powąchać wiele zapachów zanim zdecydujesz się na ten, który najbardziej odpowiada twojej osobowości i nastrojowi. Jeśli podobają ci się zapachy wielkich marek, to znaczy że lubisz przynależeć do elity. Jeśli kupujesz wszelkie nowości to znak, że lubisz podążać za modą a nie za swoimi emocjami. Dlatego możesz być potem rozczarowana. Najlepiej wąchać z rana, wtedy węch jest najbardziej wyostrzony i nie więcej niż trzy zapachy na raz - kolejnych nos już nie odczyta.

Jakie perfumy do jakiego charakteru?

Świeże, kwiatowe nuty zadowolą ekstrawertyczki i śmiałe dziewczyny. Orientalne zapachy z intensywnymi nutami podobają się natomiast dziewczynom tajemniczym i wrażliwym. Pudrowe zapachy wybierają zazwyczaj emocjonalne i lubiące się podobać, otwarte dziewczyny. Owocowe-kwiatowe zapachy pasują do optymistek, które lubią przewodzić. Ciężkie piżmowe zapachy pasują do ambitnych dziewczyn z silnym charakterem.

Jakie perfumy na jaką okazję?

Tak jak ubrania, perfumy trzeba dobierać do pór roku. Bogate, cięzkie zapachy z owocową nutą są dobre na jesień, pudrowe - na zimę. kwiatowe dobrze budzą osobowość wiosną, a świeże, owocowo-cytrusowe są odpowiednie na lato.

Możesz dobierać zapachy w zależności od pory dnia zgodnie z zasadą - od najlżejszych, świeżych z rana do cięższych, piżmowych na wieczór.

Zobacz także:

Jakie cienie do jakich oczu?

Czytaj także w Znam.to: Królewski zapach Marina de Bourbon

Więcej o: