Modelki: Chanel Iman

Wszystko zaczęło się od imienia, które wymyśliła dla niej mama na cześć samej Coco Chanel. Późniejsze wydarzenia były już tylko zapowiedzią nadchodzącej kariery.

Takiej twarzy jeszcze nie było: sarnie oczy, afrykańska zmysłowość ust i orientalne, pięknie zaznaczone kości policzkowe. Do tego zniewalający uśmiech, pewność kroku i radosne spojrzenie dziewczyny, która chce zawojować świat. I taka właśnie jest Chanel Iman Robinson - oryginalna, piękna, szczęśliwa i pełna pomysłów na przyszłość, które zamierza zrealizować z mama przy boku. To ona towarzyszy jej podczas wszystkich wyjazdów.

Chanel urodziła się w Atlancie , ale w jej żyłach płynie koreańska i afrykańska krew. Modelingiem interesowała się już od najmłodszych lat.

Podczas Halloween przebierałam się za modelkę. Kupowałam też magazyny mody, w których bacznie obserwowałam zdjęcia. Naśladując najlepsze supermodelki uczyłam się chodzić i przyjmować odpowiednie pozy - wspomina.

Jak tylko trochę podrosła, zgłosiła się do prestiżowego konkursu dla modelek "Supermodel of the World" zorganizowanego przez agencje Ford. Zaraz potem podbiła świat.

Chanel po raz pierwszy chodziła w sezonie jesien/zima 2006 u takich projektantów jak Custo Barcelona i Charles Nolan. Od tego czasu pracowała dla takich gigantów jak D&G, marc Jacobs, Issey Miyake, Kenzo, Valentino, Jean Paul Gaultier, Christian Dior, Kenzo i Stella McCartney. W swojej krótkiej karierze zrobiła już kampanie reklamowe dla Bottega Veneta i United Colors of Benetton. W maju 2007 roku Chanel znalazła się na okładce amerykańskiego Vogue'a wśród dziesięciu najlepiej zapowiadających się supermodelek na świecie - obok niej pojawiła się m.in. Caroline Trentini, Jessica Stam i Sasha Pivovarova.

Chanel to osóbka bardzo ambitna. Ma zamiar dostać się na sam szczyt, a później pomagać innym dziewczynom, którym marzy się kariera w modelingu. Ale to nie koniec jej planów: w przyszłości chciałaby wraz z mamą zaprojektować i wypuścić na rynek własną kolekcję ubrań.

Jej słabością są buty , a jedynym problemem rozłąka z bliskimi, którą jednak rekompensuje magia światowego modelingu.

Tęsknię za rodziną, ale moja praca to wspaniała przygoda. Jest dokładnie tym, o czym zawsze marzyłam - przyznaje.

Na zarzuty o chorobliwą chudość odpowiada ze śmiechem:

Jestem bardzo zdrowa. Jem wszystko co tylko jest na świecie. Ja po prostu już taka jestem.

W rankingu top modelek Chanel zajmuje obecnie 20 miejsce.

Anita Kwestorowska

PROFIL

Imię: Chanel

Nazwisko: Iman

Data i miejsce urodzenia: 30 listopada 1989,USA

Kolor włosów: brąz

Kolor oczu: brąż

Wzrost: 175 cm

Wymiary: 81 - 58 - 84

Rozmiar: 32

Zobacz także:

Chanel nadaje w Internecie

Więcej o: