Makijaż dla różnych typów oczu

Potrafią być wspaniałą ozdobą i nikogo nie trzeba do tego przekonywać. Lula pomaga Wam wydobyć głębię spojrzenia!

To, czy oczy są osadzone blisko siebie, czy noszenie okularów wpływa na rodzaj makijażu, jaki powinnaś wykonywać. Lula podpowiada, jak z każdego typu oczu wydobyć piękno.

Oczy głęboko osadzone :

- wybieraj pastelowe , blade i perłowe odcienie , które uwydatnią spojrzenie - rozprowadź jasny cień na całej powiece od wewnętrznego kącika do zewnętrznego i nieco dalej. Ciemniejszy cień połóż na załamaniu powieki. Rozetrzyj.

Oczy szeroko rozstawione :

- spróbuj wykonać makijaż, który przybliży je do siebie - nałóż ciemniejszy cień od wewnątrz górnej powieki do jej połowy; nałóż jaśniejszy cień od połowy powieki na zewnątrz. Rozetrzyj granicę, gdzie oba cienie się spotykają

Oczy blisko osadzone :

- makijaż sprawi, że odległość między nimi zwiększy się - nałóż nieco jasnego korektora w wewnętrznych kącikach oczu. Zrób cienką kreskę tuż przy linii rzęs na górnej powiece, pogrub ją miarę, jak zbliża się do zewnętrznego kącika oka. - nałóż jasny cień od wewnętrznego kącika oka do połowy powieki, trochę ciemniejszy cień połóż na zewnętrznych krawędziach powieki, rozetrzyj granicę cieni

Dla okularniczek :

Jeśli Twoje oprawki są dość grube i kolorowe, nie potrzebujesz dodawać oczom jeszcze więcej barw. Poświęć za to więcej uwagi rzęsom.

Zamiast brązowej mascary, użyj czarnej. Będą bardziej wyraziste. Aby zwiększyć ich objętość po wytuszowaniu , nałóż jeszcze dodatkową warstwę tuszu tuż przy nasadzie rzęs.

Wypróbuj na przykład Sumptuous Bold Volume Lifting Mascara od Estee Lauder, która unosi rzęsy.

Fot. Estee LauderFot. Estee Lauder Fot. Estee Lauder

Oprawki przykuwają uwagę do brwi. Zadbaj, by miały ładny kształt i nie były nienaturalnie cienkie.

Więcej o kosmetykach do makijażu oczu znajdziesz na Groszkach .

Czytaj także w Znam.to: Eyeliner Lancome - graficzna perfekcja

Więcej o: