Pielęgnacja skóry trądzikowej - najczęstsze błędy

Wyeliminuj błędy, by cieszyć się czystą skórą bez pryszczy!

BŁĄD 1

Zapominanie o używaniu preparatów pielęgnacyjnych i przepisanych leków

Konsekwencja to podstawa, jeśli chodzi o dbanie o cerę z trądzikiem. To oznacza używanie specjalistycznych preparatów i leków. Staraj się nie omijać kolejnych rytuałów pielęgnacyjnych i nie zapominaj u stosowaniu leków. Jeśli masz trudności z zapamiętaniem stosowania leków, staraj się używać ich o tej samej porze dnia albo zastosuj inne techniki przypominające o pielęgnacji (np. przypomnienie w telefonie).

BŁĄD 2

Używanie zbyt dużej ilości kosmetyków i leków

Każdy chce pozbyć się pryszczy jak najszybciej, dlatego możesz skusić się na pokrywanie skóry grubymi warstwami kosmetyków leczniczych kilka razy dziennie. Ale to może tylko zaszkodzić. Trądzik nie zniknie szybciej, jeśli będziesz nakładać kosmetyki i leki częściej. Konsekwencją tego może być jedynie zbytnie przesuszenie skóry, większe zaczerwienienie, podrażnienia. Używaj kosmetyków i leków zgodnie z zaleceniami podanymi na opakowaniu lub zaleceniami lekarza.

BŁĄD 3

Szukanie szybkich rozwiązań

Wiadomo, że życzeniem wszystkich walczących z trądzikiem jest pozbycie się go w ciągu jednej nocy. Wiele osób daje się zwieść reklamom kosmetyków obiecujących poprawę w ciągu kilku dni. Niestety, najczęściej się zawodzą.Zamiast oczekiwać cudów, lepiej zaufać sprawdzonym kosmetykom. I lekom zapisanym przez dermatologa. Nie ma jednego leku, który działa na wszystkich, dlatego może konieczne będzie wypróbowanie kilku zanim trafisz na ten, który dla ciebie będzie najodpowiedniejszy. I musisz uzbroić się w cierpliwość. To podstawa w leczeniu skóry trądzikowej.

BŁĄD 4

Nieużywanie kremów z filtrem

Możesz myśleć, że krem z filtrem jest ostatnią rzeczą, jakiej powinnaś użyć na tłustą, trądzikową skórę. Ale unikanie takiej ochrony w dłużej perspektywie, szkodzi skórze. Stosowanie kosmetyku z filtrem zapobiega przedwczesnemu starzeniu się, przebarwieniom, nowotworowi skóry. Wiele kosmetyków do pielęgnacji skóry trądzikowej powodują nadwrażliwość na światło słoneczne, dlatego nie możesz sobie pozwolić na omijanie kremów z filtrem. Postaraj się znaleźć krem, który nie jest tłusty i nie zatyka porów.

BŁĄD 5

Zaprzestanie kuracji, gdy trądzik znika

Nie wyrzucaj kosmetyków i leków, kiedy tylko pozbędziesz się pryszczy. Trądzik wymaga pielęgnacji długofalowej. Jeśli zaprzestaniesz stosowania odpowiednich produktów, trądzik powróci.

Zobacz także:

Jedz zdrowo i bądź piękna!

Więcej o: