Lata 80. wciąż inspirują

Moda ciągle się zmienia, ale jej ważną cechą jest to, że poszczególne trendy powracają. I choć kolejne sezony proponują wiele nowości, to wciąż widać inspiracje stylami, które przeminęły. Tak jest też modą lat 80.

Moda lat 80. to stawianie na wyróżnienie się, krzykliwość, połysk , zdecydowane kolory, drapieżne zestawienia. Choć wiele osób uważa ją za synonim kiczu i kompletnego bezguścia, może inspirować. Strój nie musi być przeładowany modowymi hitami tamtych lat. Wykorzystajcie, co chcecie. Na początek wystarczą jakieś dodatki. Sama kurtka czy torba.

Chodzi o to, żeby nie bać się mody, wyjść na przeciw szalonym pomysłom i dać się ponieść urokom lat 80. Chodzi o to, by było wesoło i kolorowo ! Nelly Furtado dowiodła, że może być nawet bardzo zabawnie.

Fot. Nelly FurtadoFot. Nelly Furtado Fot. Nelly Furtado

Nie tylko Nelly postawiła na legginsy . Lindsay Lohan dobrała do nich inspirowaną latami 80. połyskującą marynarkęXXL .

Fot. Nelly Furtado

Gwiazdy już dawno odkryły urok lat 80. i potrafią dopasować minione trendy do siebie. Luli nie wszystkie stylizacje rodem z lat 80. się podobają, ale gorąco im kibicuje i wierzy, że gwiazdy będą coraz lepiej korzystać z dawnych trendów. A wpadki Christiny Aguilery i Kristin Cavallari postara się jak najszybciej zapomnieć.

Fot. Nelly Furtado

Fot. Nelly Furtado

Osobą, która dobrze wie, jak czerpać z drapieżnego stylu lat 80., jest Rihanna . Jej skórzane, nabijane ćwiekami gorsety doskonale prezentują się na scenie.

Umiejętnie dawnym stylem bawi się również Solange Knowles . Szybko podchwyciła lansowane przez projektantów trendy i zaopatrzyła się w modny tank top .

Fot. Nelly Furtado

Powrót mody lat 80. dotyczy także torebek . Na topie są więc torebki duże , wyraziste , od razu rzucające się w oczy. Powracają więc te połyskujące , wykonane z lakierowanej skórki w ostrych barwach, które błyszczą. Modny przepych, wręcz kicz (dużo złota , gadżetów, typu łańcuszki , ozdobne uchwyty, duże aplikacje). Na topie są torebki wykonane ze skóry imitującej skórę zwierzęcą (węża, krokodyla). Lula zaczerpnęła torebkowe inspiracje z Luli Glam i prezentuje dwie torebki inspirowane klimatem lat 80. Pierwsza to projekt Jimmy'ego Choo, druga - Moschino:

Fot. Nelly Furtado

Fot. Nelly Furtado

A wy co wybrałybyście z modowych trendów lat 80 ? Lula ma dla was kilka propozycji.

Fot. Nelly Furtado Pasek, 14,67 funtów; Złote legginsy, 19,56 funtów; Zółta spódnica, 29,35 funtów; Sukienka, 48,92 funtów; wszystkie ubrania pochodzą ze sklepu River Island .

Zobacz także:

HIT tego karnawału: dżinsy jak legginsy i jeszcze błyszczą!

Marynarki XXL zostaną z nami na wiosnę!

Czytaj w Znam.to: Arganowa kuracja dla twarzy

Więcej o: