Jak nakładać kosmetyki mineralne?

Kosmetyki mineralne to obecnie hit wśród produktów do makijażu. Lula radzi, jak je umiejętnie stosować.

Kosmetyki takie składają się z czystych, naturalnych minerałów i mają wiele zalet, dlatego zakochało się w nich wiele dziewczyn. Podbiły też serce Luli. Dlaczego? Bo nie zatykają porów, są całkowicie beztłuszczowe (świetnie nadają się więc do tłustej cery , nawet tej z trądzikiem), nie wywołują alergii , zapewniają ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB. Ponadto nie zawierają środków zapachowych, sztucznych wypełniaczy i konserwantów. Same zalety.

Jak stosować kosmetyki mineralne?

Większość z z nich ma sypką konsystencję , nic więc nie stoi na przeszkodzie, by samodzielnie mieszać barwy i uzyskiwać podkłady czy róże idealnie dobrane do karnacji.

Kosmetyki mineralne wymagają specjalnej aplikacji - najważniejszy jest odpowiedni pędzel . Puder, róż i podkład najlepiej rozprowadzi elastycznego pędzel o bardzo gęstym włosiu - tzw. pędzel kabuki .

PGSJNStart~:374999?:PGSJNEnd!PGS

Niekiedy jest on dołączony do opakowania kosmetyku. Jeśli nie, musisz go dokupić. Zbyt miękki pędzel nabierze zbyt dużo pudru , który będzie się osypywał. Zbyt twardy może podrażniać skórę.

Sztuka aplikacji

Przy nakładaniu kosmetyków mineralnych obowiązuje zasada: im mniej tym lepiej . Minerały powinny być nakładane na suchą, czystą twarz.

1. Zamknięty słoiczek z kosmetykiem odwróć do góry nogami- minerały wydostaną się przez sitko. 2. Odwróć z powrotem słoiczek wieczkiem do góry i lekko postukaj w wieczko- minerały opadną na sitko. 3. Otwórz słoiczek - zbierz minerały z sitka pędzlem, strzepnij nadmiar kosmetyku. 4. Nakładaj warstwę na twarz małymi, okrężnymi ruchami dobrze rozcierając i kierując się ku zewnętrznej stronie twarzy.

Cienie i róże nakłada się w identyczny sposób, tylko bardziej liniowymi ruchami. Cienie można nakładać wilgotnym gąbkowym aplikatorem (uzyskasz intensywny kolor i połysk).

Ostatnio na rynku pojawiła się nowa linia kosmetyków mineralnych Maybelline New York . Możesz wypróbować puder, płynny fluid, korektor i róż.

Czytaj w Znam.to: Kosmetyk żerujący na nadziejach kobiet

Więcej o: