Brigitte Bardot wciąż inspiruje!

Styl, uchodzącej za symbol seksu w latach 50. i 60., aktorki Brigitte Bardot, wciąż inspiruje współczesne gwiazdy! Lula dokładnie przyjrzała się celebrytkom i przygotowała raport! Kto "ściąga" od dawnej ikony mody?

Makijaż

Charakterystyczny, mocny make-up Brigitte Bardot to gruba, czarna kreska na górnej powiece zrobiona kredką do oczu czy eyelinerem i usta delikatnie zaznaczone błyszczykiem. Po latach zapomnienia (Bardotka zakończyła swoją karierę filmową w 1974 roku ), makijaż ten znów stał się popularny głównie za sprawą Amy Winehouse . Ten niezwykle kobiecy makijaż upodobały sobie również Paris Hilton , Rihanna czy Monica Cruz.

Fryzura

Długie blond pukle były znakiem rozpoznawczym Brigitte Bardot . Francuska aktorka często nosiła je w postaci wysoko upiętego koka , z kilkoma kosmykami wysuwającymi się z upięcia. Gwiazdy pokochały tą prostą, pozornie niedopracowaną, ale jednocześnie bardzo kobiecą i seksowną fryzurę. Najczęściej w ten sposób czeszą się Eva Mendes , Beyonce, Lily Allen czy Amy Winehouse , której fryzura (kok nazywany przez wielu żartobliwie kokonem lub ulem) jest już wariacją na temat fryzury Bebe.

Styl

Moda lat 50. i 60. doskonale podkreśla to, co w kobiecej sylwetce najpiękniejsze. Styl zmysłowej Brigitte Bardot to przede wszystkim podkreślona talia , spódnice i sukienki rozszerzające się ku dołowi (tzw. "szyte z koła") i kratka Vichy . Co jakiś czas trendy te powracają do mody, a gwiazdy czerpią z nich pełnymi garściami. Prym wiedzie tutaj oczywiście Amy Winehouse, której styl nawiązuje do tamtych dekad. Garderoba francuskiej aktorki inspiruje także Rumer Willis czy Edytę Herbuś .

Sesje zdjęciowe

Brigitte Bardot.Brigitte Bardot. Brigitte Bardot fot. East News

Francuska piękność znana była również z pełnych zmysłowości i seksapilu "pościelowych" sesji zdjęciowych. Jessica Simpson na plakacie reklamującym jej perfumy "Fancy" , stylem zdjęcia odniosła się właśnie do słodkich stylizacji Brigitte Bardot.

Jessica Simpson reklamuje perfumy 'Fancy' fot. Splash News/East NewsJessica Simpson reklamuje perfumy "Fancy" fot. Splash News/East News Jessica Simpson reklamuje perfumy "Fancy" fot. Splash News/East News

Również Eva Mendes reklamując zapach Calvina Kleina "Secret Obsession" wzięła udział w kontrowersyjnej, ale jednocześnie pełnej seksapilu kampanii reklamowej, w stylu nawiązującym do Bardotki.

Żródło: secretobsessioncalvinklein.comŻródło: secretobsessioncalvinklein.com Żródło: secretobsessioncalvinklein.com

Ikona seksu - zobacz oryginał | wideo

Agata Wypych

Idzie wiosna! Gwiazdy już wiedzą, co będzie modne!

Marzysz o nieziemskim spojrzeniu?

Szukaj fajnych ubrań w sieci!

Więcej o: