Alice Dellal nową ikoną stylu?

Alice Dellal, modelka znana z zamiłowania do imprezowego stylu życia przyciąga uwagę nie tylko skandalami, których jest bohaterką, ale także oryginalnym stylem. Za pozornie luźne podejście do swojego wyglądu pokochały ją tłumy i stała się wzorem do naśladowania dla rzeszy odrzucających grzeczny wizerunek.

Londyn nie przestaje mówić o córce brytyjskiego miliardera i brazylijskiej modelki. Alice na dobre dołączyła do swojego rodzeństwa, o którym gazety już od dawna się rozpisują. Jej starsza siostra jest projektantką butów marki Charlotte Olympia, a brat Alex spotka się z Charlotte Casiraghi , księżniczką Monako uznawaną za najlepsza partię w Europie. Cala trójka należy śmietanki towarzyskiej Londynu.

Alice urodziła się w 1987 roku. Od 16 roku życia pracuje jako modelka. W 2003 roku zadebiutowała we francuskim Vouge'u sfotografowana przez samego Mario Testino. W 2006 wystąpiła w jesiennej kampanii Burberry, a rok później ponownie trafiła do "biblii mody" wystylizowana a la Jerry Hall. Pracowała dla Pussy Glamore i Agent Provocateur, była też twarzą MNG Jeans .

Projekt: Vivienne Westwood Red LabelProjekt: Vivienne Westwood Red Label Fot. ImaxTree/Free

Alice jest jedną z tych modelek, które jednym podobają się bardzo, a innym wcale. Jest charakterystyczna i ma swój własny styl. Jej ikonami są Wendy O'Williams i rockowy gitarzysta Slash , a ulubionymi markami: Charlotte Olympia, Dominic Jones i Alexander Wang. W hołdzie dla Jerry Hall pofarbowała włosy na blond, a swój punkowy wygląd dopełniła kolczykiem w nosie i oryginalną fryzurą - ma wygoloną lewą stronę głowy. Preferuje wyreżyserowany luz. Jej znaki rozpoznawcze jak śmiałe, zwierzęce nadruki, rozdarte pończochy oraz skórzana kurtka zostały żywcem wzięte ze stylu angielskich fanów punk-rocka.

Alice DellalAlice Dellal Fot. ImaxTree/Free

Buntowniczy styl Allice Dellal jest przeciwieństwem dla przykładnej elegancji i nudnej klasyki. Modelka nie jest ani fashion victim, ani cukierkową laleczką. Nie dziwi więc to, że ma tak wielu zwolenników. To, czy będzie ikoną, czy tylko przelotną gwiazdką, która robi dużo szumu, pokaże czas. A jak Wy sądzicie? Czy Alice Dellal ma szansę stać się kolejną ikoną mody ?

Karolina Lewczuk

Zobaczcie Alice podczas pracy nad kampanią MNG Jeans !

Czytaj w Znam.to: Kuszący błyszczyk do ust Inglota

Więcej o: