Zapytaj stylistkę: okulary przeciwsłoneczne

Wiele z nas miało choć raz w życiu kłopot z dobraniem oprawek okularów, które by do nas idealnie pasowały. Lula postanowiła umieścić wskazówki dotyczące właściwego wyboru "szkieł", patrząc przez pryzmat kształtu twarzy.

Twarz okrągła:

Jest równie szeroka, co długa. Jej obrys jest owalny. Należy zmienić proporcje, by wydłużyć całość. Najlepszym wyborem są prostokątne szkiełka z szerokimi zausznikami. Okulary mogą być szersze od twarzy, lub tak samo szerokie.

Twarz kwadratowa:

Jej obrys jest kanciasty. Ma mocno zarysowaną szczękę, czoło i policzki. Oprawki do tego typu twarzy powinny być owalne. Okulary mogą wystawać poza buzię.

Twarz owalna:

Uznawana za idealną. Jedynym przeciwwskazaniem jest oprawka szersza niż twarz na wysokości oczu. Poza tym, osoby z takim kształtem buzi mogą dowolnie przebierać w modelach okularów.

Twarz prostokątna:

Ma kanciasty kształt, jest dłuższa, niż szersza. Ma mocno zarysowaną szczękę i czoło. Należy unikać dekoracyjnych i szerokich zauszników, ponieważ poszerzą optycznie. Owalne i prostokątne ramki będą wyglądać najlepiej. Można także zainwestować w ramki z krótką linią poziomą i szeroką pionową.

Twarz w kształcie rombu:

Jest najszersza na wysokości policzków. Czoło i broda są wąskie. Najlepiej będą wyglądać oprawki nie szersze od twarzy, owalne lub prostokątne, z cienkimi ramkami lub bez nich.

Twarz trójkątna:

Ma szersze czoło niż brodę. Najlepszym wyborem przy tym kształcie buzi są podłużne, owalne szkła. Im szersze od twarzy będą oprawki, tym lepiej.

Niżej przykłady najmodniejszych okularów sezonu:

Okulary DKNY: 89$, 99$, 99$; www.dkny.com .

Okulary H&M: 6,90 euro, 7,90 euro, 4,90 euro; www.shop.hm.com .

Anna Szulc

Zobacz także:

Opalanie - zdrowo i pięknie

Czytaj w Znam.to: Błyszczyki Juicy Tubes - ich sława je wyprzedza!

Więcej o: