Jaka spódnica i sukienka do figury gruszki?

Okazało się, że wiele z Was ma figurę w kształcie gruszki, która sprawia Wam trochę kłopotów! Na Wasze życzenie Lula prezentuje więcej porad dla tego typu sylwetki!

Mam figurę gruszki, chociaż jestem szczupła. W tym roku czekają mnie egzaminy gimnazjalne, komers, ślub. Jaka spódnicę i sukienkę dobrać do mojej figury?

Siil

Droga Sil,

Tak zwana gruszka charakteryzuje się kształtnymi ramionami i ładnymi plecami, małym biustem, płaskim brzuchem i talią, do tego, niestety, krągłe biodra, masywne uda i łydki. Takie proporcje narzucają w pewnym sensie styl ubierania się. Jeśli chcesz wyglądać dobrze, powinnaś zakryć mankamenty swojej figury, uwydatniając piękną górę. Im szybciej pożegnasz się ze strojami odsłaniającymi uda, tym lepiej dla Ciebie.

Gruszki koniecznie powinny unikać:

- spódnic ze skosów; - obcisłych dżinsów oraz spodni o kroju bryczesów; - pantofli wiązanych w kostce.

Gruszki powinny zaprzyjaźnić się z:

- bluzkami z delikatnych materiałów - przymarszczone rękawki wydłużają linię ramion, płytkie i szerokie wcięcie pod szyją poszerza optycznie ramiona, równoważąc je z biodrami; - spódnica zawsze w kształcie litery A; - spodnie szerokie, proste i luźne, nie mogą opinać ud.

Strój na specjalne okazje:

- sukienka bez ramiączek jest dla gruszek idealna. Uwydatnia górne partie, odciągając wzrok od dolnych części. Dół sukienki koniecznie musi być w kształcie litery A. Podczas mniej uroczystych okazji tę sukienkę można założyć na przykład na białą koszulę. Możesz swobodnie zaszaleć z bogato zdobionym bolerkiem do narzucenia na gołe ramiona. Pamiętaj, że dół sukienki powinien być gładki, ze zwiewnego materiału, dodającego lekkości. Szaleństwa biżuteryjno-ozdobne zarezerwuj dla góry.

Sukienka mangoshop.com, 199 zł.

Czytaj w Znam.to: Dobry krem dla aktywnej kobiety

Więcej o: