Modelki: Snejana Onopka

Międzynarodową karierę zaczynała od reklamy Prady w 2005 roku. 12 miesięcy później była już najbardziej rozchwytywaną modelką świata. Dziś Snejana Onopka zwana jest "pięknością z wiecznie zmęczonymi oczami".

Snejana urodziła się na Ukrainie w 1986 roku. Wyrosła wśród wschodnich stepów i pradawnych budowli cerkiewnych. Jej uroda przywodzi na myśl fantazyjne stwory leśne i wątłe rusałki zamieszkujące wodne otchłanie.

Pracę w modelingu rozpoczęła jako piętnastolatka , kiedy na ulicach Kijowa wypatrzył ją zagraniczny agent. Szybko pojawiła się w kampaniach reklamowych Prady i Dolce & Gabbany . Uwagę zwrócił na nią sam Steven Meisel , który później nazwał ją swoją muzą.

W 2006 roku Snejana otworzyła pokazy m.in. Dolce&Gabany, Lagerfelda, Alexandera McQueena i Fendi. Sukces ukoronowały kampanie reklamowe największych gigantów świata mody takich jak Calvin Klein, Chanel, YSL, Gucci, Lanvin i Louis Vuitton. W ciągu dwóch lat Ukrainka pojawiła się na okładkach Vogue'a (wydanie francuskie, japońskie i portugalskie), Numéro, Harper's Bazzar, i-D, L'Officiel, a także ukraińskiego Elle.

Dziś Snejana Onopka jest jedną z najbardziej rozchwytywanych modelek z Europy Wschodniej. Uwagę przykuwają jej rysy wodnej rusałki, niezwykłe błękitne oczy, blond włosy i bardzo szczupłe ciało - Snejana jest jedną z najbardziej wychudzonych modelek, które coraz częściej krytykowane są przez przeciwników anoreksji.

W 2007 roku ze względu na wyraźnie widoczną niedowagę, podobnie jak wiele jej koleżanek po fachu, Onopka nie została dopuszczona do uczestnictwa w tygodniu mody w Madrycie . Jednak dla zdecydowanej większości specjalistów świata mody, spektakularna chudość Snejany to jeden z jej największych atutów.

Dziś Snejana spędza większość czasu w Nowym Jorku . W przyszłości zamierza ukończyć szkołę, uczyć się języków obcych oraz podróżować po najpiękniejszych zakątkach świata.

Ostatnio na wybiegu mogliśmy ją zobaczyć podczas pokazów kolekcji na sezon wiosna/lato 2009 . Pracowała między innymi dla Balmain, Gucci'ego, Roberto Cavalli'ego i duetu D&G.

W rankingu najbardziej popularnych modelek według portalu models.com Snejana zajmuej obecnie 34 miejsce .

Anita Kwestorowska & Anna Kołakowska

PROFIL

Imię: Snejana

Nazwisko: Onopka

Data i miejsce urodzenia: 15 grudnia 1986, Ukraina

Kolor włosów: blond

Kolor oczu: niebieski

Wzrost: 177 cm

Wymiary: 84 - 59 - 85

Rozmiar: 34

Więcej o: