Pierwszy polski Tydzień Mody!

Światowej sławy kreatorzy mody, top modelki i najlepsi polscy projektanci spotkają się w Łodzi podczas pierwszego w Polsce Tygodnia Mody!

Fashion Week Poland odbędzie sie w dniach od 28 maja do 05 czerwca w Łodzi. Pokazy obserwować będą najbardziej znani dziennikarze mody z Polski i zza granicy. Obecność zapowiedzieli korespondenci Madame Figaro, Herald Tribune, Vogue.com i Financial Times!

Oprócz pokazów podczas pierwszego polskiego Tygodnia Mody odbędą się cztery konkursy dla amatorów, młodych projektantów i absolwentów szkół projektowania.

Impreza rozpocznie się finałem konkursu FASHION DESIGNERS AWARD 2009 . 28 maja w hotelu Andel'sa zaprezentowane zostaną prace 10 finalistów, którzy będą ubiegać się o staż w pracowni światowej sławy projektanta, Georgesa Chakry . Laureaci będą mieli możliwość odbycia praktyk w Saint Martins College of Art & Design oraz skorzystania ze stypendiów w Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru z siedzibą w Warszawie

29 maja 2009 r. w Hali EXPO Międzynarodowych Targów Łódzkich zostaną wyłonieni zwycięzcy XVII Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów Ubioru Złota Nitka 2009 . Laureatami wcześniejszych edycji są m.in. Maciej Zień, duet Marcin Paprocki & Mariusz Brzozowski, Młodzi projektanci przygotowują prace w jednej z dwóch kategorii - premiere vision lub pret-a-porter.

To nie wszysztko!

W trakcie Fashion Week Poland obejrzymy najnowszą kolekcję Roberto Cavalli!

Do Łodzi z pokazami przyjadą także Agatha Ruiz de la Prada , Gaspard Yurkiewich i Emyric Francois .

Zobaczymy także kolekcje najlepszych polskich designerów. Łącznie czeka nas ponad 100 prezentacji .

Do Łodzi zaproszeni zostaną także handlowcy z całej Europy, na czele z paryskim butikiem Colette i Galerią Lafayette . Nie zabraknie też polskich przedstawicieli branży.

Lula już nie może się doczekać!

Więcej dowiecie się z oficjalnej strony Fashion Week Poland .

Czytaj w Znam.to: Ręcznik do peelingu The Body Shop - działa czy nie?

Więcej o: