Buntowniczki i prowokatorki

Czy znasz największe skandalistki naszych czasów? Czy wiesz, czym zszokowały świat? Jeśli nie, koniecznie przeczytaj raport Luli!

Nie od dziś wiadomo, że aby szybko zrobić karierę lub (w przypadku zapomnianych gwiazd) przypomnieć światu o swoim istnieniu , najłatwiej jest to osiągnąć poprzez skandal! Nie ważne, czy chodzi o strój, zachowanie czy słowa, ważne żeby pojawić się w mediach. A wtedy, kariera nabiera tempa!

Vivienne Westwood

Brytyjska kreatorka mody , zwana również rockową babcią świata mody, była prekursorką stylu punk . W latach 70. otworzyła w Londynie butik pod (jakże skandaliczną jak na tamte czasy!) nazwą "Sex" (początkowo nosił on nazwę "Let It Rock", później "Too Fast To Live Too Young To Die"), w którym swoje sceniczne stroje kupowali m. in. członkowie zespołu Sex Pistols czy Adam Ant.

Oprócz kontrowersyjnych, ale również bardzo intrygujących projektów , sama projektantka jest dość ekscentryczną postacią. Ognistorude włosy, cytaty z siedemnastowiecznej poezji i... wizyta u królowej bez majtek - to jej znaki rozpoznawcze! Madonna

50-letnia dziś piosenkarka po raz pierwszy wywołała skandal, gdy podczas pierwszej w historii gali rozdania nagród MTV Video Music Awards w trakcie wykonywania piosenki "Like A Virgin" , ubrana w suknię ślubną artystka, lubieżnie tarzała się po scenie. Kolejny skandal wywołał teledysk do piosenki "Like A Prayer", w którym roznegliżowana gwiazda tańczy na tle płonących krzyży i całuje czarnoskórego Jezusa.

Poza prowokatorskim zachowaniem (np. pocałunkami z tancerkami czy Britney Spears), Madonna uwielbia wyzywające i wzbudzające kontrowersje stroje! Warto przypomnieć jej czarny gorset projektu Jean Paul Gaultiera , bieliźniane kreacje sceniczne czy zieloną "futrzastą" sukienkę od Louis Vuitton .

Madonna wciąż szokuje

Amy Winehouse

Brytyjska wokalistka o nieprzeciętnej barwie głosu jest jedną z największych skandalistek ostatnich lat ! Alkohol, narkotyki, bulimia, depresja i problemy z mężem, Blakem Fielderem - Civilem, sprawiły, że Amy została uznana przez Brytyjczyków za najczęściej pojawiającą się osobę w ich koszmarach !

Skandaliczne zachowania na koncertach, kiedy to stojąc na scenie zażywała narkotyki i piła litry alkoholu, kilkakrotne bójki z paparazzi, nie spowodowały, że gwiazda straciła na popularności! Co więcej, takie osobistości świata mody jak Karl Lagerfeld czy Victoria Beckham obwołały piosenkarkę ikoną mody ! Wyraźne inspiracje stylem lat 50. i 60. czynią z niej jedną z ciekawiej i lepiej ubranych gwiazd show-biznesu!

Lily Allen

Młoda, 24-letnia gwiazdka brytyjskiej muzyki pop, również nie stroni od skandali! Oprócz nadużywania alkoholu , do czego przyznała się w jednym z tabloidów, piosenkarka ma również problemy z narkotykami (w swoim czasie, podobno przez miesiąc utrzymywała się ze sprzedaży ekstazy !) Ponadto często prowokuje inne gwiazdy swoimi, najczęściej niegrzecznymi, wypowiedziami o ich muzyce czy stylu.

Poza skandalicznym zachowaniem, Lily często zmienia swój wizerunek , a w szczególności fryzury. Blond, czerń i róż - to kolory, które gwiazdka miała już na swoich włosach. Do tego jej styl jest wyjątkowo pomieszany - raz piosenkarka wygląda niechlujnie, innym razem - bardzo elegancko.

Lady Gaga

Nowa postać amerykańskiej sceny muzycznej od początku swojej kariery stawia na skandal I oryginalność! Jej kontrowersyjne wypowiedzi, dotyczące nie tylko jej ciała, ale i tego, że Christina Aguilera "ściągnęła" od wschodzącej gwiazdki swój nowy wizerunek , sprawiają, że mówią o niej media na całym świecie!

Również jej stroje wzbudzają wiele kontrowersji. Kreacje piosenkarki łączą w sobie najnowsze trendy i futurystyczne odniesienia . Charakterystyczne długie blond włosy, często upięte w kokardę i ciemne okulary sprawiają, że jej styl jest bardzo rozpoznawalny!

Szokująca Lady GaGa

Jakie skandalistki jeszcze znacie? Czym się wyróżniają, czym prowokują?

Agata Wypych

Zobacz także:

Lady GaGa - fenomen świata mody!

Przerażająca sukienka Lily Allen!

Czytaj także w Znam.to: Naturalny peeling cukrowy Bielendy - skóra gładka, miękka i sprężysta

Więcej o: