Anna Jagodzińska na okładce VOGUE

Majową okładkę amerykańskiego Vogue'a od kilku lat tradycyjnie zdobią twarze modelek, którym nie tylko Anna Wintour wróży w ciągu najbliższych lat pasmo sukcesów. Mamy dla Was miłą wiadomość. W tym roku  znalazła się wśród nich Polka - Anna Maria Jagodzińska.

W Internecie pojawiły się już pierwsze głosy krytyki. Dotyczą one nie tego, kto się na okładce pojawił, a tego, kogo na niej zabrakło.  Wielką nieobecną  jest hinduska piękność mająca za sobą świetny sezon - Lakshmi Menon . Być może rekompensatą za tą nieobecność ma być edytorial "India we are", z Lakshmi w roli głównej, który ukazała się w tym samym numerze Vogue'a.

Majo wy numer najsłynniejszego modowego magazynu świata w całości poświęcony jest modelkom i ich życiu. Możemy przeczytać o ich partnerach, dzieciach, dietach, szafach, a nawet problemach.

Nie zabrakło też obszernego artykułu o człowieku, który wiele z nich uczynił sławnymi.  Jest nim oczywiście autor zdjęcia z okładki - fotograf Steven Meisel. 

Wśród dziewięciu wybranek, którym nadano tytuł "Twarzy chwili" ("Faces of the moment") znalazły się Liya Kebede, Natalia Vodianova i Anna Jagodzińska (na zewnętrznej stronie okładki), a także Isabeli Fontana, Lara Stone, Jourdan Dunn, Raquel Zimmermann, Caroline Trentini i Natasha Poly.

Przy okazji warto zauważyć, że to już trzeci miesiąc z rzędu, kiedy na okładce amerykańskiego Vogue'a pojawia się czarnoskóra kobieta (marzec: Michelle Obama, kwiecień: Beyonce, maj: Liya Kebede i Jourdan Dunn).

Karolina Weber

Zobacz jak powstawał majowy numer amerykańskiego Vogue'a!

Więcej o: