Niecodzienna współpraca

Wydawać by się mogło, że połączenie kreatywności Stefano Pilati'ego, elegancji YSL oraz wygody marki Puma to najlepsza recepta na sukces. Okazuje się, że niekoniecznie.

Do sprzedaży trafiły właśnie trampki sygnowane jednocześnie przez dom mody YSL i Pumę , producenta odzieży sportowej. Obie marki należą do firmy PPR , francuskiego giganta na rynku produktów luksusowych. Obok nich w portofolio firmy znajdują się między innymi Gucci, Sergio Rossi, Bottega Veneta i Balenciaga.

To już trzeci podobny projekt. Po przyjętej z dużym entuzjazmem współpracy Pumy z brytyjskim projektantem Alexandrem McQueenem w zeszłym roku marka połączyła siły z Sergio Rossi - włoskim producentem bardzo drogich i bardzo popularnych butów. Efekt tej współpracy to tzw. capsule collection, czyli limitowana, wiosenno-letnia kolekcja butów dostępna w wybranych sklepach na całym świecie.

Buty Sergio Rossi x Puma ClydeButy Sergio Rossi x Puma Clyde (Źródło: www.highsnobiety.com)

Kolorowe tenisówki bardzo spodobały się bogatym klientkom - buty zniknęły z półek w ekspresowym tempie. Nic dziwnego więc, że współpraca obu marek będzie kontynuowana. Tym razem pojawią się także buty dla mężczyzn . To jednak dopiero na jesień.

Na razie klienci z zasobnymi portfelami mogą kupić trampki YSL, dostępne w dwóch modelach: z czarnej skóry lub szarego zamszu. Niestety pierwsze reakcje okazały się być dość krytyczne. Buty nie wywołały zachwytu. Co więcej znaleźli się i tak, którzy od razy stwierdzili, że buty są po prostu...brzydkie. 

A jakie jest Wasze zdanie? Czy takie trampki mają szansę się sprzedać?

Paulina Kozłowska

Czytaj także w Znam.to: Doskonały podkład kryjący za 18 zł

Więcej o: