Sceniczne kreacje gwiazd

Są widowiskowe, zmysłowe, czasami przypominają kostiumy teatralne. Na scenie można sobie pozwolić na dużo więcej eksperymentów z modą. Przyjrzymy się, co zakładają gwiazdy podczas koncertów.

Stroje koncertowe to nieodłączna część show , stanowią dopełnienie choreografii, scenografii i muzyki. Niektóre są projektowane przez światowej klasy twórców, jak na przykład Thierry Mugler czy Alexander Mcqueen dla Bey once. Beyonce jest już znana ze swych futurystycznych strojów koncertowych. Stroje sceniczne gwiazd są bardzo różne, piękne i oryginalne aż po zwyczajnie wyzywające.

Niekoronowana królowa popu oczywiście musi posiadać najbardziej oryginalne stroje koncertowe. Madonna od lat zaskakuje nowymi kreacjami podczas koncertów, część z nich spowodowała skandale, inne były naśladowane przez gwiazdy. Stroje sceniczne Madonny są bardzo zmysłowe , eksponują umięśnione ciało, ponad pięćdziesięcioletniej, piosenkarki. Głownie zrobione są ze skóry lub z przezroczystych materiałów .

EAST NEWS/Rex Features

Czasami są to kostiumy nastolatki czy piosenkarki country , zawsze jednak bardzo seksowne . Madonna szokuje głównie swoim ciałem, jest wysportowana, umięśniona (niemal jak kulturystka) jednak zbyt często odkrywa za wiele, kłóci się to z dobrym smakiem.

Britney Spears jest spadkobierczynią Madonny, przejęła styl sceniczny od swojej mentorki. Niektóre stroję są łudząco podobne. Ten sam styl czyli zmysłowe , opięte stroje odkrywające znaczną część ciała. Britney Spears lubi rekwizyty, występowała już w cylindrze i z wężem. Podczas trasy promującej najnowszy album piosenkarki "Circus" możemy podziwiać Britney w skąpych strojach, łudząco podobnych do scenicznych kreacji Madonny!

KEN MCKAY / REX FEATURES/Ken McKay / Rex Features

Piękne stroje Kylie Minogue przypominały kostiumy z rewii. Mnóstwo piór i warstw i precyzyjne zdobienia, musiały dawać niesamowity efekt podczas koncertów, wchodzących w skład trasy Showgirl . Niestety później gwiazda zmieniła stylizację koncertową (trasa koncertowa X2008 ) na kosmiczne zbroje , również efektowne jednak nie tak piękne, jak te ze stylizacji rewiowo-kabaretowej.

Można pokusić się o podsumowanie: im większego pokroju gwiazda tym ciekawszy kostium sceniczny ...

Kaw

Więcej o: