Powiększanie ust za pomocą makijażu

Poprawianie natury przy użyciu metod z dziedziny medycyny estetycznej nie jest konieczne dla korygowania mankamentów urody.

Warto korzystać z prostych trików, które pozwolą ulepszyć to, z czego nie jesteśmy zadowolone, w sposób szybk i, bezbolesny, tani i bezpieczny.

Wydatne, pełne usta dodają uroku każdej kobiecie, ale wyczarowywanie ich poprzez wstrzyknięcie kwasu hialuronowego czy innych specyfików może sprawić, że wargi zamiast prezentować się kusząco, będą wyglądały jak po ukąszeniu osy.

Dlatego też stawiamy na metody mniej inwazyjne i natychmiastowo odwracalne (jeśli nie spodoba Ci się makijaż optycznie powiększający usta, możesz go zmyć w każdej chwili).

Istnieje kilka podstawowych zasad , które powinny stosować posiadaczki niedostatecznie dużych lub zbyt wąskich warg.

Po pierwsze : nie należy używać ciemnych barw pomadek. Jasne, pastelowe odcienie sprawdzą się znacznie lepiej. Intensywna czerwień położona na wąskie wargi raczej nie będzie wyglądała dobrze. Jeśli jednak kochasz takie kolory, na czerwoną szminkę połóż jaśniejszy, perłowy błyszczyk.

Po drugie : matowe szminki nie służą wąskim ustom. Warto stosować ich płynne, nabłyszczające odpowiedniki, zawierające pigmenty odbijające światło (efekt optycznego powiększenia warg).

Po trzecie : postaw na błyszczyk . Położony na środek warg optycznie powiększa usta, które wydają się pełniejsze i bardziej soczyste.

Po czwarte : wypróbuj preparaty powiększające usta (w postaci kremów, błyszczyków etc.). W ich składzie występują głównie środki silnie nawilżające usta, zapobiegające utracie wody i wygładzające (np. kolagen), ale też składniki lekko podrażniające (np. chili, wyciąg z cynamonu, imbir ).

Uczucie delikatnego pieczenia, występujące po aplikacji kosmetyku powiększającego wargi, nie ma zwykle nic wspólnego z reakcją alergiczną (a tak często podejrzewamy). Poprzez lekkie podrażnienie (poprawa krążenia) usta uwydatniają się.

Po piąte : masuj wargi. Dzięki temu poprawisz ich ukrwienie , staną się bardziej jędrne i pełniejsze. Najprostszym sposobem jest masowanie ust lekko zwilżoną szczoteczką do zębów. Po takim zabiegu należy pokryć usta nawilżającym krem.

Po szóste : obrysowanie konturu warg. Wybierz kredkę najbardziej zbliżoną do naturalnego koloru Twoich ust (lub o ton ciemniejszą) i po nałożeniu odrobiny podkładu (utrwali makijaż), obrysuj nią wargi wychodząc odrobinę poza kontur. Potem wypełnij usta jasną, perłową pomadką i nałóż kroplę bezbarwnego błyszczyku na ich środek.

Dzięki stosowaniu tych kilku rad sprawisz, że Twoje usta staną się optycznie pełniejsze i przybiorą kuszący, efektowny wygląd.

alat

Zobacz też:

Oczy podkreślone eyelinerem

Więcej o: