Relacja z Fashion Week Poland

W Łodzi rozpoczął się Fashion Philosophy! Redaktorka Luli jest na miejscu i na gorąco relacjonuje dla Was całe wydarzenie!

Do Łodzi, pochmurnej i zalanej deszczem przyjechałyśmy z Szmizetką z nadzieję na prawdziwą modową ucztę. I nie zawiodłyśmy się. Choć za nami dopiero pierwszy dzień polskiego Tygodnia Mody, można śmiało powiedzieć, że wczorajsze wydarzenia zaliczają się do najważniejszych w branży.

Tydzień otworzyła gala finałowa Fashion Designer Awards , podczas której wyłonieni zostali laureaci konkursu na najlepszego, młodego projektanta. Pierwszą nagrodę otrzymała Sabrina Pilewicz . Stworzona przez nią kreacja, nawiązująca do stylu pop-art, oczarowała całe jury, a przede wszystkim libańskiego projektanta haute couture Georgesa Chakrę . To właśnie pod jego okiem laureatka będzie pomagała przy tworzeniu kolekcji , która następnie zostanie zaprezentowana podczas paryskiego tygodnia mody. Staż w atelier tak uznanego projektanta (w jego kreacjach pokazują się na czerwonym dywanie takie gwiazdy jak Beyonce , Kate Winslet czy Helen Mirren) to otwiera przed Sabriną ogromne możliwości! 

Na wybiegu, oprócz prezentacji kreacji, stworzonych przez finalistów mogliśmy też podziwiać wspaniałe stroje, zaprojektowane przez samego Georgesa Chakrę. Kreacje z najnowszej, jesienno-zimowej kolekcji wzbudziły poruszenie publiczności. Nasz zachwyt był tym większy, że po pokazie miałyśmy możliwość wejścia na backstage , gdzie z bliska podziwiałyśmy doskonale wykonane suknie . Jednej z nich (pokazanej na zdjęciu poniżej) udało nam się nawet dotknąć!

To nie był jednak koniec modowych uniesień! Udało nam się przperowadzić wywiad z samym mistrzem, który już niedługo będziecie mogli znaleźć na Luli i Groszkach , podobnie jak materiał z backstage'u.

Barbara Łubko, Ktimene Style

Zobacz, co najbardziej podoba się na Fashion Weeku redaktorce Groszków

Więcej o: