Metoda na mat, czyli bibułki matujące

Wiele z nas zalicza się do mniej lub bardziej szczęśliwych posiadaczek tłustej czy też mieszanej cery. 

Mamy w związku z tym nieustający problem błyszczenia się skóry twarzy już po kilku godzinach od nałożenia makijażu (a często znacznie wcześniej)

W takim przypadku, skutecznym rozwiązaniem może okazać się stosowanie pudrów matujących (sypkich, prasowanych). Jednak zdarza się, ze zatykają one pory i nie zawsze są wygodne w użyciu.

Dlatego dobrą alternatywę stanowią bibułki matujące , które "zbierają" nadmiar sebum z twarzy, nie niszcząc jednocześnie makijażu. Są dyskretne w użyciu i bardzo wygodne podczas podróży.

Oto kilka propozycji:

1. Bielenda No More , Bibułki Matujące : to łatwy i szybki sposób na usunięcie z twarzy nadmiaru sebum i przywrócenie skórze matowego, świeżego wyglądu w ciągu dnia. Zapewniają komfort użycia bez naruszenia makijażu. Bibułka pozostawia skórę zmatowioną, o świeżym wyglądzie.

Cena: ok. 9 zł/ 50 sztuk

2. Dermika Acti Mat : Opracowane w Japonii bibułki matujące przeznaczone są do usuwania świecącej warstwy sebum i potu występującej na twarzy, szczególnie często w okolicach czoła, nosa i brody.

Dzięki zastosowaniu kompleksu najnowocześniejszych składników antyłojotokowych o szerokim spektrum działania ACTI MAT szybko i skutecznie poprawia wygląd i stan cery.

Wykazuje podwójny efekt redukcji sebum i świecenia się skóry. Szybki efekt matowej cery osiągnięto dzięki specjalnym składnikom pudrowym pochłaniającym tłuszcz, dzięki czemu staje się on niewidoczny dla oka, oraz kompleksowi z kwasem hydroksydekanowym, który wykazuje błyskawiczną aktywność fizjologiczną na gruczoły łojowe.

Cena: ok. 25 zł/50 sztuk

3. Beauty Formulas - Bibułki matujące: wykonane są z naturalnej masy celulozowej zawierającej len dający twojej skórze uczucie miękkości i świeżości. Len zapobiega rozwojowi bakterii, dodatek talku powoduje, że nowe bibułki jeszcze skuteczniej wchłaniają nadmiar wilgoci, nie powodują uczuleń.

Po zastosowaniu bibułek matujących twarz wygląda świeżo, zdrowo i naturalnie. Nie niszczą makijażu.

Cena: ok. 12 zł/50 sztuk

4. Bibułki matujące Natural Powder Facial Blotting Tissues , The Body Shop : oprócz efektu matującego zapewniają subtelne pudrowe wykończenie ( puder w kolorze cielistym, bardzo naturalny, pasujący niemal do każdej karnacji). Idealnie zastępują zwykły puder matujący.

Cena: ok. 15 zł/65 sztuk

5. Perfecta Cera Mieszana - Bibułki matujące : przeznaczone do specjalnej pielęgnacji cery mieszanej i tłustej dla osób w każdym wieku.

Bibułki wchłaniają nadmiar sebum bez naruszania makijażu i likwidują nieestetyczne błyszczenie skóry, zapewniając świeży i idealnie matowy wygląd w ciągu dnia. Wygodne i praktyczne zamykane opakowanie z łańcuszkiem pozwala na dozowanie dowolnej długości bibułek.

Cena: ok. 15 zł/5m

alat

Zobacz też:

Domowe maseczki: cera tłusta, mieszana, trądzikowa

Czytaj w Znam.to: Ujędrnij sobie dekolt z Dove!

Więcej o: