Szyk na plaży

Projektanci dają nam do zrozumienia, że na plaży się nie opala, tylko przede wszystkim wygląda. W tym roku pomysłów na kostium kąpielowy jest więcej niż wakacyjnych dni.

Zamiast małej czarnej... mały czarny . Po wieloletnim zepchnięciu na drugi plan czarny kostium kąpielowy powraca do łask. Czerń wcale nie jest smutna, jest elegancka i uniwersalna . Podkreśla opaleniznę, przepięknie kontrastuje z jasną karnacją. Nie dziwi więc, że pomysłów na czarny kostium dostarczyli najlepsi. U Chanel , Jeana Paula Gaultiera i Louisa Vuittona wystąpiły stroje godne Xeny - wojowniczej księżniczki. W kolekcji Herve Leger było tradycyjnie bandażow o, a wyraźną inspirację tradycją tej marki wyczuwało się również u Stelli McCartney . Asymetria w czerni? Jak najbardziej. Kostiumy na jedno ramię znalazły się w kolekcjach Just Cavalli i La Perla .

Projekt: Chanel(wiosna/lato 2009)Projekt: Chanel(wiosna/lato 2009) Chanel fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

Styl retro wciąż jest w cenie, choć już nie tak bardzo jak rok temu. Nieco bieliźniany , niewiele różniący się krojem od swoich poprzedników z lat pięćdziesiątych jedno i dwuczęściowy opalacz znów zdobywa rzesze miłośniczek. Tym razem jednak beztroska wakacyjna swoboda miesza się z filmową elegancją. Dużo tu satyny, oldschoolowych wzorów jak groszki , kropki czy paski , a forma jest mocno podkreślona dzięki kontrastowym przeszyciom, lamówkom czy ozdobnym fiszbinom . W tym klimacie pozostają duet Dolce & Gabbana i Michael Kors .

Projekt: Dolce Gabbana (wiosna/lato 2009)Projekt: Dolce Gabbana (wiosna/lato 2009) Dolce Gabbana fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

Co najbardziej zadziwiające w kwestii kostiumów kąpielowych, to bardziej lub mniej dosłowne połączenie ich z tendencją safari . Khaki, beże i brązy plus... spora ilość kieszeni to odpowiedź duetu Dsquared na zapotrzebowanie rynku. Max Mara bierze się do rzeczy znacznie bardziej dyskretnie, uzupełniając prosty kostium beżową kamizelką.

I wreszcie wzory . Wakacyjne, radosne, optymistyczne. Z sylwetką potrafią zdziałać cuda, optycznie wyszczuplają i poprawiają nastrój. Kolory ujęte w geometryczne formy jak u Emilio Pucciego , czy malarskie motywy u Versace często stanowią istne dzieła sztuki. Missoni tradycyjnie stosuje swój znak rozpoznawczy: zygzaki , a Marni , zamiast jak dotychczas abstrakcyjnych powierzchni, proponuje poprzeczne kolorowe paski . Romantyczne kwiaty umieszcza na kostiumach Badgley Mischka , a zwierzęce wzory pojawiły się u mistrza motywu, Roberto Cavalliego .

Teraz pozostaje tylko niecierpliwie czekać na lato...

Harel

Więcej o: