Obrzęki pod oczami: jak je zlikwidować?

Poranna opuchlizna wokół oczu odbiera dobre samopoczucie. Mamy kilka rad, które pomogą Ci zlikwidować ten defekt.

Pielęgnacja

Zaraz po przebudzeniu połóż na powieki torebki z herbatą (uprzednio zmoczone i schłodzone w lodówce). Poleż z takim okładem przez 10 minut.

Jeśli nie masz czasu na przygotowanie herbacianego kompresu, możesz wykorzystać płatki kosmetyczne nasączone tonikiem (przeznaczonym do skóry wrażliwej i naczynkowej). Pomoże załagodzić podrażnienia.

Plaster świeżego ogórka , wyjętego prosto z lodówki także stanowi dobry, chłodzący okład.

Skuteczne w zmniejszeniu obrzęku okażą się także kostki lodu , którymi należy przetrzeć skórę wokół oczu.

Warto mieć pod ręką lekki, apteczny żel przeciwko obrzękom (np. ze świetlikiem ). Powinnaś go przechowywać w lodówce. Wystarczy delikatnie wklepać żel, a opuchlizna ulegnie zmniejszeniu.

Jeśli wstałaś z opuchniętymi powiekami nie bierz gorącej kąpieli czy prysznica. Wysoka temperatura powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i napływ krwi do skóry, co może spowodować nasilenie problemu. Najlepszym rozwiązaniem jest polewanie skóry naprzemiennie chłodną i cieplejszą wodą.

Czego należy unikać, gdy regularnie masz problem obrzęków?

- grubej warstwy tłustych i ciężkich kremów na noc , która spowoduje zatrzymanie wody w skórze i powstanie obrzęku pod oczami

- częstego stosowania preparatów silnie nawilżających (np. z kwasem hialuronowym). Mocne nawilżenie skóry wokół oczu może potęgować wrażenie opuchlizny

- specyfików, zawierających kwas glikolowy, mlekowy czy salicylowy. Mają właściwości podrażniające delikatną skórę wokół oczu

- spożywania dużej ilości soli (zatrzymuje wodę w organizmie). Dlatego ogranicz fast food'y, sery żółte, gotowe potrawy i zupki z proszku

Makijaż

W częściowym zatuszowaniu obrzęków pomoże korektor o lekkiej konsystencji w duecie z rozświetlaczem (drobinki odbijające światło, optycznie wygładzają skórę). Widoczność obrzęków zmniejszą także odpowiednio dobrane cienie do powiek. Muszą być matowe i odrobinę ciemniejsze od odcienia skóry.

Przed wytuszowaniem rzęs warto użyć zalotki , która optycznie "otworzy" oko. Ponadto, starannie nałożona maskara , wydłuży rzęsy i zwiększy ich objętość, co w znacznej mierze zniweluje widoczność obrzęków.

alat

Zobacz też:

Kosmetyki przedłużające trwałość makjiażu

Więcej o: