Esteban Cortazar opuszcza Ungaro

Esteban Cortazar po kilku sezonach jako dyrektor kreatywny opuszcza markę Ungaro. Francuski dom mody nie ogłosił jeszcze jego następcy.

Esteban Cortazar, projektant pochodzący z Kolumbii, pracował w Ungaro od grudnia 2007. Podczas tej współpracy powstały trzy kolekcje. Jednak to nie jego brak talentu, czy złe projekty są przyczyną jego odejścia, ale odmienne podejście do marketingu i strategii reklamowej.

Projekt: Ungaro (jesień/zima 2009/2010)Projekt: Ungaro (jesień/zima 2009/2010) Ungaro fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

Firma Ungaro od dłuższego czasu nie robiła reklam ich kobiecej kolekcji. Zarząd zamierza to zmienić. Mounir Moufarrige , prezes Ungaro, powiedział, że konieczne jest zatrudnienie gwiazd do przyszłych kampanii reklamowych, by przyciągnąć uwagę mediów i klientów do tego, trochę zapomnianego domu mody. Prezes rozmawiał już z sześcioma potencjalnymi kandydatami, włączając Lindsay Lohan . Głównym zamiarem firmy jest odzyskanie prowokacyjnego stylu marki . Jedna z dawnych reklam Ungaro przedstawiała psa w wysadzanej ćwiekami obroży, który lizał kobiecą stopę. Twarzą marki zostanie zapewne jakaś skandalistka .

Pozostaje kwestia następcy Cortazara . Może to być spore zaskocznie, bowiem prezes Moufarrige jest znany ze swoich odważnych i niespodziewanych decyzji, jak np. zastąpienie Karla Lagerfelda wówczas 25letnią Stellą McCartney , na stanowisku głównego projektanta Chloé w 1997 roku .

Projekt: UngaroProjekt: Ungaro Fot. EAST NEWS

Więcej o: