8 zasad dbania o biust

W kwestii biustu nie musi obowiązywać zasad "duże jest piękne". Najważniejsze, by piersi i skóra dekoltu były odpowiednio zadbane. Wtedy nawet niewielka miseczka wygląda świetnie.

1. Gimnastykuj się. Wystarczy codzienne wykonywanie prostego ćwiczenia: złóż dłonie na wysokości klatki piersiowej i dociskaj je do siebie. Na ujędrnienie piersi doskonale działa także regularne pływanie .

2. Utrzymuj wyprostowaną sylwetkę . Gdy się garbisz, biust nie tylko wygląda na mniejszy, ale też traci jędrność i zaczyna wiotczeć.

3. Wybierz odpowiedni stanik . Błędem, jaki najczęściej popełniamy, jest noszenie biustonoszy o zbyt szerokim obwodzie i za małych miseczkach. Z tego powodu piersi nie są odpowiednio podtrzymywane i opadają, zaś nieodpowiednia miseczka prowadzi do ich deformacji (o doborze stanika czytaj na groszki.pl ).

4. Stosuj naprzemienny masaż zimnym i ciepłym strumieniem prysznica. Zabieg ten poprawia krążenie. Dzięki niemu ujędrnisz i wzmocnisz skórę piersi.

5. Raz w tygodniu wykonuj peeling . Musi mieć on bardzo łagodne działanie tak, aby nie podrażniał wrażliwej skóry. Po usunięciu zrogowaciałego naskórka, preparaty odżywcze wchłoną się znacznie lepiej.

6. Systematycznie odżywiaj skórę biustu i dekoltu. Najlepiej do tego celu posłużą kosmetyki uelastyczniające i napinające, przeznaczone specjalnie do pielęgnacji tych okolic ciała.

Mają właściwości odżywcze i ujędrniające. Dzięki tym specyfikom piersi nabierają ładnego kształtu. Podczas aplikowania kremu czy serum, wykonuj kolistymi ruchami delikatny masaż piersi.

7. Utrzymuj stałą wagę i porzuć "diety cud". Efekt jo-jo przyczynia się do szybkiej utraty jędrności biustu i jego opadania. Nie wspominając już o rozstępach i cellulicie.

8. Dekolt możesz delikatnie podkreślić za pomocą pudru brązującego . Skóra będzie wyglądała zdrowiej i bardziej promiennie.

alat

Zobacz też:

Metody walki z cellulitem

Więcej o: