Skuteczna metoda powiększenia ust

Przedstawiamy arkana zabiegu powiększania ust, jego efekty i koszty. Sprawdź, czy warto zafundować sobie wypełnienie warg za pomocą kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie człowieka. Jego zadaniem jest utrzymywanie odpowiedniej sprężystości skóry i nawilżenia tkanek.

Wykorzystanie tego kwasu w medycynie estetycznej zostało rozpowszechnione w ostatnich latach, ponieważ jest on bezpieczny w stosowaniu i nie powoduje reakcji alergicznej. Oznacza to, iż wprowadzana substancja nie jest "odczytywana" przez organizm jako ciało obce, a więc nie występują przypadki jej odrzucenia przez układ immunologiczny.

Powiększenia ust dokonuje się przy zastosowaniu żelu kwasu hialuronowego pochodzenia niezwierzęcego (kwas pozyskuje się metodami laboratoryjnymi i jest on niemal identyczny z tym, który występuje w organizmie ludzkim).

Jakie są wskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Kwas hialuronowy sprawdza się w przypadku korygowania asymetrii warg, powiększania warg zbyt wąskich lub zwiększania objętości ust. Poprzez wstrzyknięcie żelu na bazie kwasu hialuronowego można poprawić kształt i kontur warg, ujędrnić je oraz nawilżyć, zaś ich delikatne powiększenie, powoduje przy okazji zniknięcie drobnych zmarszczek wokół ust.

fot. Shutterstock

Przebieg zabiegu

Zabieg polega na wstrzyknięciu w wargi żelu na bazie kwasu hialuronowego o odpowiednim stężeniu. Nie wymaga wykonania próby uczuleniowej. Na kilka dni przed jego wykonaniem nie wolno zażywać niektórych leków (np. aspiryny).

Preparaty, które wykorzystuje się do tego celu to m.in.: Restylane , Surgilips , Perlane, Esthelis, Juvederm , Teosyal . Są wytwarzane przez konkurujących ze sobą producentów i nieznacznie różnią się między sobą.

Cały zabieg trwa około 30 minut . Rozpoczyna się posmarowaniem warg maścią znieczulającą. Następnie, po starannym odkażeniu skóry, wstrzykuje się preparat kwasu hialuronowego za pomocą cienkiej igły. Kolejnym etapem jest masaż warg, którego celem jest równomierne "ułożenie" preparatu.

Następnego dnia można spokojnie wrócić do pracy, ale konieczne będzie wykonanie makijażu korygującego, gdyż na ustach i wokół nich mogą pojawić się drobne zasinienia i obrzęk. Ustępują one po 2-3 dniach.

Przez klika dni po zabiegu należy unikać słońca, nie wolno korzystać z solarium, gdyż mogłoby to spowodować powstanie przebarwień w miejscu iniekcji.

Jaka jest przewaga tej metody nad innymi?

Kwas hialuronowy jest stopniowo rozkładany w organizmie i nie powoduje skutków ubocznych. W przeciwieństwie do tzw. stałych wypełniaczy wchłania się po upływie około 9-12 miesięcy , dzięki czemu skutki zabiegu są odwracalne.

Ponadto, wypełnienie ust przy zastosowaniu kwasu hialuronowego wygląda naturalnie. Jest to metoda niemal całkowicie bezinwazyjna, a przez to bezpieczna i relatywnie częściej polecana przez lekarzy, aniżeli inne (np. trwałe mikroimplanty silikonowe).

Ile to kosztuje?

Cena jednej ampułki preparatu, która wystarcza na wypełnienie obydwu warg (w zależności od producenta i podawanego stężenia), waha się w granicach 800-1200 zł .

Przeciwwskazania

Zabiegu powiększania ust nie wolno wykonywać podczas ciąży i karmienia piersią a także w przypadku stanów zapalnych skóry, opryszczki oraz przy skłonności do powstawania blizn. 

Alicja Tatarczuk

Zobacz też:

Kwas hialuronowy: bezpieczny sposób na zmarszczki

Więcej o: