Anna Sui dla Target - odsłona

Podobno inspiracją kolekcji Anny Sui dla sieci Target miały być bohaterki serialu "Plotkara" ("Gossip Girl"). Okazuje się, że projektanta podeszła do projektu zupełnie inaczej.

Projekty z linii Anny Sui dla Target miały być inspirowane bohaterkami Gossip Girl jednak bardziej przypominają ubraniami z poprzednich kolekcji projektantki niż stroje noszone przez Blair, Serenę, Vanessę i Jenny.

Sukienka po lewej stronie na zdjęciu poniżej zaprojektowana dla Sereny van der Woodsen przypomina projekt Anny Sui z kolekcji na jesień/zimę 2006 . Jest prostsza, nie ma kołnierzyka i zmienione kolory oraz długość, ale nie mamy wątpliwości, że to modyfikacja starego projektu.

Podobnie jest z sukienką z serii dla Blair Waldorf . Ten sam kolor, fason, długość. Projekt po prawej pochodzi z tej samej kolekcji na 2006 rok.

Wiązana sukienka zaprojektowana dla Jenny Humphrey nie przypomina tak bardzo swojego odpowiednika, jak wcześniejsze zestawienia. Zmieniony został fason sukienki, ale motyw pozostał ten sam.

Biała, ażurowa sukienka dla Blair Waldorf także została zainspirowana dziełem z kolekcji na jesień/zimę 2006. Fason, kokardka i kołnierzyk są podobne. Różni je tylko długości i materiał z którego zostały wykonane.

Inspiracja projektu dla Jenny Humphrey pochodzi z kolekcji wiosna/lato 2007 . Zmieniona została kolorystyka i motyw na dole sukienki, ale nie da się zaprzeczyć, że obie są do siebie zbliżone.

Czarna sukienka dla Blair Waldorf jest odpowiednikiem koncepcji z 2006 roku. Są wręcz identyczne.

W tym przypadku podobieństwo nie jest łudzące. Jest to raczej wykorzystanie idei i jej modyfikacja. Tunika dla Jenny Humphrey ma zmienioną górę, inny materiał i wzór, ale niewątpliwie błyszcząca sukienka z 2006 roku była jej pierwowzorem.

W zestawieniu poniżej widać zaczerpnięcie kolorystyki i wzoru. Motyw pojawiający się na dole obu projektów jest wyjątkowo zbliżony, różnią się tylko barwami. Sukienka po lewej pochodzi z kolekcji Anny Sui dla sieci Target z linii dla Vanessy Abrams , a po prawej z jesiennej kolekcji na 2006 rok.

Szara sukienka z kolekcji na jesień 2006 jest niezaprzeczalnym pierwowzorem projektu dla Sereny van der Woodsen (po lewej). Różni je kolor, materiał i modyfikacja dekoltu, jednak ozdobne wykończenie jest łudząco podobne.

Pisaliśmy już o tym, że kolekcja Anny Sui dla sieci Target miała być inspirowana czterema bohaterkami serialu "Plotkara ". Fani serialu mieli nadzieję, że znajdą w sklepach stroje zbliżone do tych, które widzą w telewizji. Wielbiciele projektantki czekali na zachwycające ubrania. Jednak Anna Sui nie wysiliła się i nie stworzyła nowych projektów, tylko zmodyfikowała koncepcje sprzed 3 lat. Brak weny, czy zwykłe pójście na łatwiznę a może to po prostu zbieg okoliczności, że styl bohaterek serialu jest zbliżony do dawnych projektów Anny Sui?

Anna Sui dla Target

Więcej o: