Rękawiczka w hołdzie

Ludzie oddają cześć Michaelowi Jacksonowi w każdy możliwy sposób. Niektóre z gwiazd znalazły szczególnie interesujący sposób na upamiętnienie jego osoby. Na jednej z rąk noszą białą rękawiczkę.

Styl ubioru Michaela Jacksona to materiał na prawdziwą powieść. Niejednokrotnie kreacje artysty były na granicy kiczu. Jackson często eksperymentował, szokował, ale w efekcie udało mu się stworzyć niepowtarzalny styl, który szybko znalazł naśladowców. Przypomnijmy sobie poszerzane w ramionach

skórzane kurtki

, mundury, spodnie rurki czy białe skarpetki noszone do mokasynów.

Jego ulubionymi dodatkami były kapelusze, okulary Ray-Ban - model Aviator i... biała rękawiczka, którą nosił przede wszystkim na początku swojej kariery. Czy pamiętacie teledysk "Billy Jean" i wysadzaną kryształami Swarovskiego rękawiczkę ? Właśnie na tym elemencie garderoby chcielibyśmy się skupić, gdyż w ostatnim czasie nabrał on nowej mocy wyrazu.

Zaczęło się od Melody Thornton (członkini The Pussycat Dolls ), która podczas gali ASCAP Rhythm & Soul Awards, dzień po śmierci muzyka, pojawiła się właśnie w takiej rękawiczce. Później to samo uczynił Jamie Foxx na BET Awards, gdzie rozdawano nagrody dla najlepszych czarnych muzyków, aktorów i sportowców. To on otworzył galę, wcielając się w rolę Jacko w piosence "Beat it". Kryształowa rękawiczka była jednym z jego atrybutów.

Z tego samego pomysłu skorzystała również Lily Allen na festiwalu w Glastonbury. Co więcej, wplotła ona fragment "Billy Jean" do tekstu jednej z piosenek. Swoją drogą, Brytyjczycy białą rękawiczkę i inne słynne akcesoria Jacksona mogą oglądać w musicalu "Thriller Live", który wystawiany jest w Londynie.

Zaskakujące, że odwołania do stylu Michaela Jacksona znajdziemy w niedawnych kolekcjach projektantów mody . Trudno posądzać ich o to, że przewidywali śmierć piosenkarza. Wymieńmy tu wojskowe żakiety Balmain czy połączenie marynarki ze spodniami od piżamy, które zastosował Yohji Yamamoto. Najdalej poszła Sherida Augustin - nazwała ona swoją kolekcję "Chrzanić modę, Michael Jackson rządzi".

Przede wszystkim jednak spójrzmy na miliony fanów króla Pop, którzy wylegli na ulice, by wspólnie go pożegnać. Wielu z nich postanowiło się wystylizować w sposób jak najbardziej zbliżony do swojego idola. Oni dobrze wiedzą, że Moonwalk plus biała rękawiczka równa się Michael Jackson .

Andrzej Grabarczuk

Więcej o: